США бачать Україну газовим Техасом в Європі

13 листопада 2018, 08:30

Україна має великий ресурсний потенціал і може стати європейським Техасом.

Про це заявив американський міністр енергетики Рік Перрі під час зустрічі з представниками Американської торгової палати в Україні та бізнес-ради США-Україна.

"Ви можете не тільки бути основним постачальником в плані завозу скрапленого газу через Польщу, а потім звідти забезпечувати Європу. Потенціал розвідки та видобутку в Україні такий - і це свого роду моя заява: Україна може стати Техасом в Європі", - сказав Перрі, цитує його Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Перрі зазначив "вражаючий" потенціал для такого розвитку.

"Я нагадую людям, які 10 років тому нам (Перрі був губернатором штату Техас в 2000-2015 рр. - ред.) розповідали, що в світі вже видобуто все викопне паливо. Вони називали той час піком видобутку нафти, пам'ятаєте? Якийсь чоловік подорожував по країні, розповідаючи про піки видобутку нафти. Ці ресурси завжди були там, а інновації і технології дозволили отримати доступ до них. І сьогодні США є країною номер один у видобутку нафти і газу в світі", - сказав міністр.

Перрі повідомив, що багато американських компанії зацікавлені в газовій співпраці з Україною: "У нас є багато компаній, які будуть зацікавлені прийти сюди і поспілкуватися з українським урядом з питання геологічної розвідки, прокладки запланованих трубопроводів, по інфраструктурному потенціалу".

У свою чергу президент України Петро Порошенко на зустрічі з Перрі підтвердив інтерес України до американського досвіду для розробки запасів нафти і газу.

"Було оголошено про початок українсько-американського стратегічного енергетичного діалогу, який сприятиме більш тісній співпраці причетних державних установ і компаній", - повідомила прес-служба глави української держави.

Показати ще новини
Радіо NV
X