Спрощення ввезення валюти, складності з поверненням залізничних квитків та інші головні новини бізнесу

13 грудня 2017, 20:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ТОП головних новин українського бізнесу за 13 грудня від НВ Бізнес

1 НБУ спростив ввезення готівкової валюти з-за кордону

Національний банк України (НБУ) спростив порядок ввезення іноземної валюти в готівковій формі резидентами в Україну.

Відео дня

Досі фізичні особи-українці могли ввозити в Україну готівку в еквіваленті понад €10 тис. за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі. При цьому потрібно було надавати документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у фінансових установах, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою.

"Українці зможуть ввозити таку суму без підтверджуючих документів, тобто тільки за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі", - відзначили в НБУ.

У той же час Нацбанк продовжив обов'язковий продаж валютної виручки юридичних осіб ще на півроку, в розмірі 50% надходжень.

"Сьогодні правління НБУ вважає за необхідне залишити вимогу без змін, оскільки зараз вона є ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, важливим для стабільності на валютному ринку", - говориться в повідомленні регулятора.

2 Порошенко дозволив собі одноосібно управляти НКРЕКП

Президент Петро Порошенко підписав закон, який дає главі держави повноваження тимчасово призначати членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)

Крім того, сьогодні ж Порошенко звільнив ще одного члена НКРЕКП. На цей раз - Вікторію Морозову. Причина - в зв'язку з вимогами законодавства щодо ротації членів регулятора.

Таким чином, на сьогодні в складі НКРЕКП залишається тільки глава регулятора Дмитро Вовк і ще один член - Руслан Машляківский.

3 Кабмін почав відбір партнерів для управління ГТС

Кабінет міністрів України затвердив рішення про початок процедури відборів міжнародних партнерів для спільного управління українською газотранспортною системою (ГТС).

Згідно з рішенням, Міністерство енергетики та вугільної промисловості спільно з Міністерством закордонних справ у 10-денний термін повинні сповістити потенційних партнерів - компаній-операторів ГТС інших країн.

4 Українці стали частіше літати

За 11 місяців 2017 року перевезення пасажирів українських авіакомпаній виросли на 29,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За цей час авіакомпанії перевезли 9,8 млн пасажирів, повідомила Державіаслужба.

Також в цілому збільшився і пасажиропотік через аеропорти України - на 28,8%, до 15,3 млн осіб.

І це не єдина "перемога". Так, міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що лоукостер Ryanair таки досяг згоди з Борисполем. "У нас остаточно оформлюються переговори. Вдалося знайти консенсус з аеропортом Бориспіль", - сказав він, зазначивши, що вірить в те, що Ryanair зайде на український ринок.

Крім того, Україна і Узбекистан домовилися про відновлення прямих авіарейсів між Ташкентом і Києвом. Підписаний 12 грудня протокол передбачає, що прямі регулярні рейси будуть здійснюватися з частотою два рази на тиждень.

5 Укрзалізниця тимчасово припинила повернення куплених через інтернет квитків

З 12 грудня Укрзалізниця тимчасово заборонила онлайн-повернення квитків, оформлених через інтернет. Їх повернення буде здійснюватися тільки через залізничні каси.

Метою такого кроку Укрзалізниця називає попередження зловживань з квитками в період ажіотажного попиту в новорічні свята.

"На численні прохання пасажирів, таке рішення прийнято для недопущення створення штучного дефіциту і подальших спекуляцій проїзними документами на потяги", - пояснили в компанії.

Обмеження будуть скасовані після закінчення новорічно-різдвяних перевезень.

Такими були головні ділові новини середи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X