Справжня кібервійна. Російські хакери півроку готували атаку на українські обленерго

12 лютого 2016, 16:44
Робоча група з аналізу хакерських атак на об'єкти енергетичної галузі при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України з'ясувала, що підготовка до нападу хакерів тривала не менше півроку

Про це повідомила прес-служба Міненерговугілля.

Робочій групі також вдалося отримати докази причетності російських хакерів до нападу на українські об'єкти енергетичного комплексу.

Відео дня

"За інформацією одного з обленерго, підключення зловмисників до його інформаційної мережі відбувалося з підмереж глобальної мережі інтернет, які належать провайдерам у Російській Федерації", - повідомляється в прес-релізі.

Ця кібератака мала комплексний характер і почалася з розсилки підроблених інфікованих листів, які спровокували зараження. Потім зловмисники організували масу дзвінків з російських номерів в колл-центри обленерго з метою їх перевантаження.

В результаті проведених підготовчих робіт хакери вивели з ладу ряд серверів і робочих місць автоматизованих систем диспетчерського управління, а також частину обладнання телекомунікаційної мережі компаній.

Серед основних причин даного кібернападу робоча комісія назвала відсутність загальних державних вимог до компаній із забезпечення IT-безпеки своїх систем, недостатню поінформованість і підготовку персоналу, а також відсутність внутрішніх структур контролю з кібербезпеки

Нагадаємо, 23 грудня в мережах компанії Прикарпаттяобленерго було знайдено шкідливе програмне забезпечення, через яке частина України залишилася без світла.

Пізніше фахівці Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України виявили робочу станцію комп'ютерної мережі, інфіковану вірусом Black Energy в аеропорту Бориспіль.

Також у грудні 2015 року Служба безпеки України заявила, що попередила спробу російських спецслужб вразити комп'ютерні мережі об'єктів енергетичного комплексу України. У повідомленні зазначалося, що було виявлено шкідливе програмне забезпечення в мережах окремих обласних енергетичних підприємств. Вірусна атака супроводжувалася безперервними дзвінками (телефонним "флудом") на номери техпідтримки обленерго.

Пізніше агентство Reutes уточнювало, що кібератака була здійснена на Прикарпаттяобленерго та ще кілька компаній.

Показати ще новини
Радіо NV
X