Справа Сергія Курченка продовжує годувати українських чиновників - Перша шпальта

11 грудня 2015, 22:45
1147
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Низькоякісне паливо, ввезене без сплати податків, сьогодні займає третину ринку

Одіозного українського олігарха Сергія Курченка давно вже немає на українському ринку нафтопродуктів. Але схеми, на яких він заробив свої мільярди, живуть і процвітають. Паливо поганої якості і ввезене без сплати податків сьогодні займає третину ринку. А головне, контрабандистам і шахраям в нашій країні нічого не загрожує

Коли на ринку працював Курченко, ввезення контрабандної продукції було звичайною справою. Але тоді він, принаймні, не обрушував ринок, згадує співвласник мережі АЗС ОККО Віталій Антонов. Тобто він заробляв на тому, що не платив податки державі, але не продавав в вроздріб паливо за цінами, нижчими за ринкові. Зараз все змінилося - контрабандисти не залишають офіційним торговцям жодних шансів на виживання.

Продаж за низькими цінами контрабанди, а часто й палива, яке роблять з низькооктанового бензину і присадок, так званої "бодяги", в країні набуває загрозливих розмірів. А популярність таких сумнівних сумішей зростає через падіння платоспроможності населення.

Антонов каже, що боротися з такими явищами в Україні практично неможливо, оскільки за двадцять останніх років було прийнято безліч законів, які де-факто усунули кримінальну відповідальність за контрабанду. А аналітик компанії UPECO Олександр Сіренко, стверджує, що якість нафтопродуктів протягом останніх п'яти років ніхто з державних органів не контролює.

Головним чином, контрабанда і контрафакт збуваються в регіонах і сільських районах, де люди в першу чергу орієнтуються на ціну.

Антонов каже, що така ситуація вигідна не тільки контрабандистам і представникам "чорного ринку", а й всій вертикалі державної влади, відповідальної за цю сферу. Він зазначає, що так було в Туреччині до 2005 року. Але коли було прийнято рішення боротися з "чорним ринком" на державному рівні, ситуація кардинально змінилася.

Також у програмі дивіться інтерв'ю Єврокомісара з питань розширення і європейської політики сусідства в 2010-2014 роках Штефана Фюле.

Завершує випуск огляд економічних новин від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший, в партнерстві з журналом Новое время.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:45

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини
Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости

Головне

Країни

Вчора, 11:21

article_img
На гірськолижному курорті Куршевель спалахнула пожежа: загинуло двоє людей
Події

Вчора, 20:51

article_img
Знову: в потязі під депутатом зламалася полиця
Геополітика

Вчора, 22:28

article_img
Засновник економічного форуму у Давосі прокоментував cкасування візиту Трампа