Споживчі настрої українців несподівано погіршилися

19 січня 2018, 08:18

Очікування українців щодо безробіття в грудні 2017 року погіршилися на 16,3 пункту - до 138,4, споживчі настрої загалом просіли на 2 пункти порівняно з листопадом і сягнули 60,3 після двох місяців стабільності.

Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

У річному обчисленні індекс споживчих настроїв зріс на 3,2 пункту.

"У грудні, незважаючи на очікувані свята, індекс споживчих настроїв показав тенденцію до невеликого зниження. До цього спричинилися погіршення очікувань щодо майбутнього доходу та розвитку економіки. Також після тривалого зменшення зріс індекс очікувань динаміки безробіття, що свідчить про невпевненість споживачів у перспективах зростання економіки", - коментують аналітики компанії.

Відео дня

Згідно з прес-релізом GfK Ukraine, індекс економічних очікувань у грудні опустився на 3,2 пункту проти попереднього місяця - до 62,1.

У грудні українці були песимістичні в очікуваннях змін особистого матеріального становища - показник цього індексу просів на 2,4 пункту проти листопада-2017, до 55,9. Слідом за ним зменшився індекс очікуваного розвитку економіки країни на найближчий рік - на 2,7 пункту, до 59, очікування розвитку економіки на найближчі п'ять років погіршилися на 4,5 пункту, до 71,5.

Негативний тренд також і в індексі поточного становища - цей показник зменшився на 0,3 пункту - до 57,5 у грудні. Порівняно з листопадом індекс поточного особистого становища просів на 0,2 пункту, до 47,3, тоді як індекс доцільності великих покупок опустився на 0,4 пункту і встановився на позначці 67,7.

Індекс інфляційних очікувань зріс на 3,5 пункту - до 190,3, йдеться в повідомленні компанії.

При цьому очікування українців щодо курсу гривні протягом трьох місяців залишилися практично без змін - індекс девальваційних очікувань знизився на 0,9 пункту - до 165,7.

Як повідомлялося, в листопаді 2017 року споживчі настрої українців покращилися на 0,3 пункту, до 62,3. Споживчі настрої українців покращилися й у жовтні. Сприяло цьому насамперед підвищення пенсій та стипендій. З травня по вересень показник у місячному порівнянні залишався на стабільному рівні, коливаючись у межах від 58 до 59.

Gfk Ukraine здійснює дослідження домашніх господарств для визначення споживчих настроїв в Україні з червня 2000 року. Опитують 1 тис. респондентів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X