Список соціальних продуктів хочуть істотно скоротити

7 липня 2016, 15:03
728
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У МЕРТ вважають державне регулювання цін на продукти харчування неефективним як з економічної, так і з технічної точки зору

Фото: pixabay.com / kpgolfpro

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України розглядає можливість істотного скорочення переліку так званих соціальних продуктів і хоче відмовитися від державного регулювання цін на продукти

Про це під час виступу в Торгово-промисловій палаті України заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, повідомляє Укрінформ.

"Державне регулювання цін на продукти харчування є неефективним як з економічної, так і з технічної точки зору. Тому ми хочемо відмовитися від такої практики. Також ми хочемо істотно скоротити або зовсім скасувати перелік так званих соціальних продуктів", - сказав Нефьодов.

За його словами, Мінекономрозвитку сподіваються прийняти необхідні нормативні акти приблизно через місяць.

При цьому, як розповів директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку Володимир Семеніхін, зараз в міністерстві готують відповідний проект постанови.

"Як показує практика, встановлення обмеження торговельної надбавки призводить до того, що рітейлери все більшу частку відводять товарів, на які не встановлено таке обмеження. Крім цього, якщо порівняти ціни на продукти в Києві, де діє обмеження в 10% торгової надбавки на гречку і м'ясо, а також порівняти ціни у Черкасах та Тернополі, де такі обмеження не діють, то побачимо, що ціни в Києві, Тернополі та Черкасах тримаються на однаковому рівні. А продавці знаходять можливості тримати ціни на продукти, виходячи з ринкової кон'юнктури", - сказав Семеніхін.

Він також підкреслив, що державне цінове регулювання є технічно складним і, що нинішні нормативні документи регулюють ціни не тільки на бюджетні продукти, а й на продукти преміум-класу, в тому числі імпортовані.

"Таким чином, імпортована сметана сметана, вироблена в Україні, підпадають під категорію так званих соціальних продуктів. Хоча, насправді соціальним продуктом є сметана, вироблена в Україні", - говорить Семеніхін.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
Економіка

Вчора, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці

Головне

Геополітика

Вчора, 21:35

article_img
Ізраїль і Чад відновлять дипломатичні відносини через 47 років після розриву
Країни

Вчора, 13:30

article_img
Біля автоколони губернатора одного з міст Афганістану вибухнула бомба, загинуло щонайменше восьмеро силовиків
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости