Спікер Ради розповів, що залишилося зробити Смолію для призначення головою НБУ

5 лютого 2018, 11:02

Якову Смолію, чию кандидатуру на посаду голови Нацбанку вніс до парламенту президент України Петро Порошенко, для результативного голосування необхідно зустрітися з усіма фракціями та отримати схвалення профільного комітету.

Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Було б правильним, щоб кандидатура, яка планується на главу Національного банку, змогла пройти зустріч з усіма фракціями парламенту", - сказав він.

Відео дня

За його словами, рішення парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності може бути вже цього тижня.

"Сама постановка питання про порядок денний залежатиме від того, і коли буде комітет, і коли пройдуть співбесіди з усіма фракціями парламенту", - зазначив Парубій.

Парубій також розраховує, що парламент вже в лютому вирішить питання з призначенням голови НБУ.

"Планую цього місяця, якщо не цього тижня, то наступного пленарного. Планую не затягувати з цим питанням і невідкладно поставити його на розгляд Верховної Ради України", - уточнив він.

Нагадаємо, глава Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку 10 квітня 2017 року. Після цього вона пішла у відпустку за свій рахунок, який триває досі.

З 11 травня Нацбанком керує Яків Смолій як в.о., який обіймав раніше посаду першого заступника голови правління.

У середині листопада 2017 року заступник голови фракції БПП і близький соратник президента Ігор Кононенко заявив, що на посаду голови Нацбанку розглядають кілька кандидатур, серед яких - Яків Смолій та Володимир Лавренчук (голова правління Райффайзен банку Аваль).

У січні 2018 року в Раді вимагали від Порошенка якнайшвидше призначити нового главу НБУ.

18 січня ВР отримала проект постанови про призначення в.о. голови Національного банку України Якова Смолія на посаду голови НБУ. Ініціатором законопроекту виступив президент України Петро Порошенко.

Однак ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Верховна Рада України зможе призначити Смолія главою НБУ не раніше кінця лютого 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X