Сотні мільярдів. В Україні оцінили вартість сільгоспземель

16 вересня 2016, 16:39
За найменшим розрахунками, вартість українських сільгоспземель становить понад 860 млрд гривень

Про це повідомили в Союзі українських підприємців (СУП).

"За найменшими підрахунками, за середньої вартості сільгоспземлі – 30 тис. гривень ($1,1 тис.) за 1 га, розпайовані землі вартують 860 млрд гривень. Показовим є те, що Україна залишилася чи не єдиною країною в Європі (окрім Білорусії), де відсутній ринок земель сільськогосподарського призначення, у той час, як у країнах Європи її вартість сягає від $2-3 тис. до $60 тис.", – йдеться в повідомленні.

Відео дня

Відзначається, що на сьогоднішній день заборонено обіг 96% (41 млн га) землі сільськогосподарського призначення, 68% (28,7 млн га) з яких – земельні паї, які перебувають у приватній власності майже семи мільйонів громадян.

У СУП нагадали, що "заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий "мораторій", було запроваджено ще у 2001 році як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі. Через 15 років мораторій досі діє".

Нагадаємо, що в Мінагрополітики, незважаючи на вимоги МВФ дозволити продаж, запропонували купувати право оренди землі на певний період.

Раніше повідомлялося, що як альтернатива продажу землі виникла ідея емфітевзису (право володіння і користування чужою землею з обов'язком вносити орендну плату на користь власника).

Показати ще новини
Радіо NV
X