Сьогодні на Україну очікує неминучий дефолт. ЗМІ пояснили, чому цього не варто боятися

23 вересня 2015, 12:23
2751
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Автор відзначає ряд ризиків, пов'язаних з ситуацією, що склалася

Фото: inpress.ua

Кабінет міністрів України оголосив про тимчасове припинення платежів з погашення держборгу з 23 вересня, застосувавши фактично своє право на мораторій. Це означає, що в середу на Україну очікує неминучий дефолт, пише Дело

Видання пояснює, що це сталося через технічну неузгодженість термінів: Мінфін намагався підписати угоду про реструктуризацію боргу за єврооблігаціями з кредиторами раніше, але не встиг.

У той же час журналісти відзначили, що допущеного дефолту не слід боятися, "головним чином тому, що все найстрашніше вже сталося".

"Процес реструктуризації передбачає ряд послідовних дій - по-перше, Верховна Рада повинна підтримати відповідні законопроекти (вже зробила), по-друге - всі кредитори повинні домовитися між собою та прийняти умови, узгоджені з українським урядом. Після цього Мінфін повинен випустити нові папери і зробити обмін. Все це повинно закінчитися, орієнтовно, в середині листопада. А от найближчий термін погашення вже 23 вересня - ми повинні виплатити $500 млн за облігаціями 2010 року, але робити цього, звичайно ж, не будемо", - пише газета.

При цьому автор відзначає ряд ризиків, пов'язаних з ситуацією, що склалася. Перша загроза - група кредиторів, яка заявила про готовність заблокувати угоду між Україною та власниками облігацій.

Відзначається, що швидше за все це блеф, але навіть якщо рішення не буде ухвалено по вересневому випуску, це ніяк не відіб'ється на інших паперах, адже кожен з них ізольований. "Вони можуть заблокувати конкретний транш, тобто саме вересневий випуск. Реструктуризацію всіх паперів вони заблокувати не можуть", - пояснив аналітик UniCredit Bank Єгор Перелигін.

"По суті, весь цей шум спрямований не на Україну, а на Комітет, з яким група скривджених кредиторів має намір торгуватися", - підсумовує видання.

Другий ризик - це те, що росіяни на чолі з міністром фінансів Антоном Сілуановим продовжують ігнорувати будь-які переговори, наполягаючи на тому, що їх позику в 3 млрд дол. має суверенний, а не комерційний характер.

"Мораторій уряду України на виплати, який буде діяти в період з 23 вересня по 1 грудня, дає РФ формальне право вимагати дострокового погашення. Але справа в тому, що це право росіяни отримали вже тоді, коли поріг співвідношення державного боргу України до ВВП переступив через 60% - ця умова прописана в проспекті емісії того випуску. Зараз співвідношення досягло 122,8%, і якщо в РФ цим не скористалися, то малоймовірно, що вони зроблять це у вересні", - пише автор.

Третя загроза - це зниження рейтингу України світовими агентствами. Як тільки набирає чинності мораторій, з дефолтом за "путінським" облігаціями або без нього, рейтингові агентства автоматично присвоюють нам дефолтний рейтинг. Але на сьогоднішній день ніякої ролі це не грає.

Проблеми можуть виникнути в той момент, коли Україна вирішить повернутися на ринок капіталу, оскільки ряд покупців просто не зможе придбати українські облігації через обмеження на рівень рейтингу, цитує газета фахівця відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурсу.

На думку аналітика, за умови успішної реструктуризації, рейтинги можуть підвищитися вже навесні, а локальний дефолт просто не буде братися до уваги.

НВ

 

Вибір редакції

Авто

Вчора, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger
Час відповідати

Вчора, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного
Країни

Вчора, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни

Головне

Події

Вчора, 08:14

article_img
У Запорізькій області внаслідок пожежі загинуло двоє дітей
Економіка

Вчора, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Країни

Вчора, 18:33

article_img
"Її угода мертва": Екс-прем'єр Великобританії закликав Мей шукати компроміс щодо Brexit