Зниження ціни на газ не суперечить зобов'язанням перед МВФ - Маркарова

26 квітня 2019, 14:33

Ціни, встановлені в постанові Кабміну, будуть функціонувати як стеля цін на природний газ для населення до кінця цього року

Постанова Кабінету міністрів №293 від 3 квітня, що дозволяє знижувати ціну на газ для потреб населення нижче рівня цін, встановлених урядом восени 2018 року постановою №867, повністю відповідає зобов'язанням, які взяла на себе Україна в програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Ціни, встановлені в постанові КМУ №867, фактично будуть функціонувати як верхня межа цін на природний газ для населення до кінця цього року. Це відповідає меті ринкового ціноутворення на природний газ для всіх категорій споживачів, і, таким чином, це відповідає нашим зобов'язанням за програмою, підтримуваною МВФ", - сказала міністр, коментуючи відповідність програмі МВФ ситуації, за якою з 1 травня верхня межа цін зростає, а реально ціна на газ знизиться.

Маркарова підкреслила, що постанова уряду №293 від 3 квітня 2019 року дасть змогу ціні на природний газ для населення відповідати рівню цін, що утворилися на ринку, що відповідає меті переходу до ринкового ціноутворення.

Глава Мінфіну нагадала: прийнята в рамках програми з МВФ торішня постанова №867 встановила оптові ціни на природний газ для побутових споживачів на період до кінця 2019 року, коли тариф на природний газ, який використовується домогосподарствами, повинен стати повністю ринковим.

Як повідомлялося, Кабмін постановою №867 від 19 жовтня 2018 року продовжив термін дії спецобов'язків (PSO) Нафтогазу України продавати природний газ для потреб населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії. Цим документом уряд переглянув формулу розрахунку ціни для продажу газу по PSO, і встановив графік поступового виходу на ринкові ціни з використанням знижувальних коефіцієнтів: 0,6943 - з 1 листопада 2018 го по 30 квітня 2019 року і 0,8 - з 1 травня 2019 року.

В результаті з 1 листопада ціна PSO була підвищена на 23,5% - до 8,55 тис. грн за 1 тис. куб. м з ПДВ і витратами на транспортування і поставку.

У той же час кон'юнктура, яка встановилася  з весни на європейському ринку, призвела до зниження ринкової ціни на газ нижче встановленої урядом для населення регуляторного рівня ціни.

Як повідомлялося, Кабмін і Нафтогаз України 22 квітня погодили зниження ціни природного газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року на 3,5% - до 8,247 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X