Смолій: Україна завершила 2018 рік з найвищим за сім років зростанням ВВП й найнижчою за п'ять років інфляцією

16 січня 2019, 16:15

Глава Нацбанку Яків Смолій заявив, що Україні у 2018 році вдалося домогтися найкращих макроекономічних показників за останні п'ять-сім років.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Зростання ВВП за 9 місяців 3,8%. Наш прогноз на кінець 2018 року - 3,4%. Це кращий показник за останні 7 років. Нам також вдалося домогтися зниження інфляції до 9,8% - найкращий показник за 5 останніх років" , - сказав чиновник.

Відео дня

Смолій підкреслив, що важливим є збільшення золотовалютних резервів НБУ до $ 20,8 млрд - найвищого показника з кінця 2013 року.

За його словами, цього вдалося досягти за рахунок зваженої політики гнучкого курсоутворення та виходу Нацбанку з інтервенціями (позитивне сальдо майже $ 1,4 млрд), а також продовження співпраці з МВФ ($ 1,4 млрд) та іншими фінансовими інституціями (ще $ 1 млрд).

Смолій підкреслив, що через жорстку монетарну політику, завдяки сприятливій ціновій кон'юнктурі для українського експорту в першій половині року та рекордному врожаю зернових у другому півріччі курс гривні за 2018 рік зміцнився на 1,4%, що є ознакою стабілізації на валютному ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X