Словаччина призупинила прокачування російської нафти по трубопроводу Дружба

26 квітня 2019, 05:41

Словаччина тимчасово припинила транзит російської нафти через погіршення її якості, повідомляє агентство TASR.

Компанія Transpetrol, яка є оператором словацької ділянки нафтопроводу Дружба, пішла на цей крок на прохання місцевого нафтопереробного підприємства Slovnaft. Як повідомляється, Slovnaft відмовилося від отриманої партії російської нафти, оскільки в ній міститься хлор. Забруднена сировина могла пошкодити обладнання заводу.

Відео дня

"На підставі подальшої відмови від прийому такої нафти Slovnaft Transpetrol негайно припинила поставки по трубопроводу доти, поки ситуація не буде врегульована і не зроблять адекватні заходи для коригування параметрів нафти, що транспортується", - йдеться в повідомленні.

Увечері в четвер, 25 квітня, аналогічне рішення прийняла Україна. Укртранснафта пояснила, що сировина "не відповідає показникам якості".

24 квітня транзит російської нафти з Білорусі призупинила Польща.

Днем раніше, 23 квітня, Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів (бензину та дизельного палива) в Україні, Польщі та країн Балтії.

Нагадаємо, 19 квітня білоруський державний концерн Белнефтехим повідомив про різке погіршення якості російської нафти. У російській Транснафти підтвердили наявність проблем і пообіцяли вирішити їх до 22-23 квітня. У компанії повідомили, що джерело забруднення виявлено в 1,5 тис. км від білоруського кордону - в Самарській області.

Білоруський концерн обмежив експортні поставки нафтопродуктів через неякісної сировини. Мінськ попросив Транснефть збільшити поставки нафти по північній гілці нафтопроводу Дружба, де якість нафти відповідає ГОСТу.

Головний інженер ВАТ Гомельтранснафта Дружба Андрій Вериго заявив 22 квітня, що Білоруські НПЗ зможуть отримати якісну російську нафту приблизно через 8-10 днів з урахуванням протяжності нафтопроводу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X