Слід афери із "вишками Бойка" тягнеться в Молдову

11 березня 2016, 14:28
У Молдові вибухнув гучний скандал навколо зникнення із держбюджету  $1 млрд. Зникнення має "українське коріння" і веде до справи про сумнозвісні "вишки Бойка", пишуть у своєму розслідування молдавські журналісти для видання NewsMaker

Під час розслідування стало зрозуміло, що рішення вивести з банківської системи Молдови мільярд доларів приймалися за 500 км від Кишинева, на території України.

У афері відзначилися українські та російські маловідомі компанії, а також громадяни Молдови, чиї персональні дані використовували шахраї. Серед цих громадян опинилися доволі відомі особи - екс-президент Молдови Петро Лучинський, колишній глава Митної служби Віорел Мельник, президент Федерації Тенісу в Молдові Марита Таубер та інші.

Відео дня

Для реалізації схеми використовували компанії, зареєстровані в західних країнах, в тих, де не розкривають прізвища кінцевих власників акцій.

Проте іноді автори схем не витрачають зайвий час і гроші на реєстрацію нових і використовують одні і ті ж компанії в різних схемах.

"Так, голова зборів акціонерів в Каховці Сергій Андрійчук, щоб купити акції Banca Sociala, отримав на папері кредит в € 655 тис. у якоїсь панамської компанії Tamlyn Group Corp. На перший погляд ця офшорна компанія нічим не примітна. Крім одного - її директором значиться Тетяна Ітцель ", - йдеться в тексті.

Про діяльність більшості фірм практично нічого невідомо, окрім того, що вони регулярно брали участь в тендерах і судяться із податківцями через штрафи.

Однак серед цих компаній є і доволі відомі назви. Наприклад, засновником ураїнської компанії Гірничі машини, задіяної у схемі, є панамський офшор Sevard trading inc. Президент Sevard Тетяна Ітцель Салданья Ескобар (Tatiana Itzel Saldana Escobar). За даними реєстру панамських компаній, станом на 2010 рік вона була одним з уповноважених директорів ще двох панамських фірм - Cascado AG і Systemo AG.

"На той момент разом з Ітцель в списку директорів цих компаній були латиші Горін і Ерік Ванагельс, відомі як продавці скандально відомих "вишок Бойка". Тоді в результаті лише однієї з фіктивних угод український бюджет втратив кілька сотень мільйонів доларів. А панамська компанія Гірничі машини почала вигравати державні тендери в 2012 році, отримавши з тих пір підряди, мінімум на 1,98 млрд гривень", - зауважують автори розслідування.

Нагадаємо, журналістка Нового Времени Христина Бердинських отримала СМС з погрозами розправи після публікації в журналі Новое Время №2 від 22 січня 2016 року вийшов великий матеріал Христини Бердинських про бізнес екс-регіонала Юрія Бойка. У статті згадується і компанія Київгаз, якою керує зять глави Опозиційного блоку Сергій Горовий.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X