Слабка валюта зіграла на руку автодилерам

2 липня 2016, 15:44
Стабилизацiя гривні дозволила українцям придбати більше нових автомобілів, але експерти зазначають, що подальшому зростанню авторинку завадять дешеві іномарки з пробігом

У червні 2016 року в Україні було зареєстровано майже 4,8 тис. нових легкових автомобілів, повідомляє галузева асоціація Укравтопром. Цей показник зріс на 42%, відносно червня минулого року, та на 7,5% вище показників продажів у травні.

Відео дня

Найвищу позицію на ринку нових автомобілів в червні займає японська компанія Toyota – 522 машини, це на 4% більше, ніж у червні минулого року і на 4% менше травневих продажів.

Друге місце зайняв французький автовиробник Renault – 442 автомобілі. Цей показник на 18% зріс порівняно з 2015, і на 7% було продано більше, ніж у травні.

Третє місце залишилося за Skoda – 411 машин. Продажі автомобілів цієї марки зросли майже в 4 рази в порівнянні з червнем 2015 року і на 42% вище, ніж минулого місяця.

Директор з маркетингу групи компаній АІС Сергій Боровик розповідає, що зростання по відношенню до минулого року залишається без змін приблизно на рівні 50%. За його словами, поточний рік почався з більш високої динаміки, а зараз ми бачимо, що вона зменшується. Це насамперед пов'язано з тим, що в минулому році була низька база порівняння і була висока динаміка в цьому. "Зараз поступово база для порівняння збільшується, а динаміка зменшується", - говорить Боровик.

З ним погоджується директора з маркетингу Рено Україна Оксана Борейко і зазначає, що зараз попит на нові автомобілі знизився порівняно з квітневими продажами, коли було зареєстровано майже 5,7 тис. нових автомобілів. Причина полягає в тому, що українці чекають прийняття закону №3251, який знижує в 2-28 разів акциз на імпортні автомобілі з пробігом. "Українці думають, що іномарки можна буде дешево привезти з Європи".

Найчастіше купували в червні KIA Sportage – 239 автомобілів. В цілому, за підсумками першого півріччя, ринок нових автомобілі в Україні зріс більш ніж на 50% відносно аналогічного періоду 2015 року.

Старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрійченко розповідає, що у другій половині 2016 року продажі нових легкових автомобілів будуть падати. За його словами, як тільки закон №3251 набуде чинності, то вони одразу ж скористаються ним. "Можна буде придбати якийсь трирічний автомобіль Renault з Європи, а не новий в автосалоні за великі гроші", говорить аналітик.

За словами Боровика, в цьому році ринок нових автомобілів в Україні буде на рівні 55 тис. машин. Зараз гривня добре зміцнилася в порівнянні з квітнем. Квітень, травень, червень - хороший період зниження гривневої ціни. "Це повинно було стимулювати і збільшувати попит, але відбувалося падіння попиту", говорить він. У сегменті корпоративних клієнтів такого немає. Зараз стабільність ринку залежить в основному від юридичних осіб та корпоративного сектору. "У деяких брендів-лідерів частка продажів корпоративним клієнтам легкових автомобілів перевищує 50%", пояснює директор з маркетингу групи компаній АІС.

Борейко зазначає, у цьому році український автомобільний ринок буде на рівні 60 тис нових автомобілів. За її словами, влітку продажі нових автомобілів не будуть рости, а вже з вересня все стабілізується і динаміка піде на рівні 50%, а то і більше.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X