Скільки турецьких компаній працює в Україні та в яких сферах їх найбільше — YouControl

7 лютого, 12:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В українському секторі оптової та роздрібної торгівлі 1305 юридичних осіб із турецькими засновниками (Фото:Jeremy Mura \ Unsplash)

В українському секторі оптової та роздрібної торгівлі 1305 юридичних осіб із турецькими засновниками (Фото:Jeremy Mura \ Unsplash)

Скільки турецьких компаній працює в Україні та в яких сферах турків найбільше.

Більшість компаній, що працюють в Україні, серед засновників яких є турецькі громадяни, представляють сектор оптової та роздрібної торгівлі. У цьому секторі зареєстровано 1305 юридичних осіб із турецькими засновниками, йдеться у дослідженні YouControl.

Відео дня

Утричі менше компаній зайнято у переробній промисловості — 439 юрособ. На третьому місці, у зоні інтересів турецького бізнесу, опинився сектор інформації та телекомунікацій – 351 бізнес одиниця.

Ще 338 компаній зайняті будівництвом та транспортом, а складським господарством, поштовою та кур'єрською діяльністю — 226 бізнес-одиниць.

Найбільша частка турецьких компаній — у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря. Там кількість бізнес-одиниць із турецькими засновниками становить 1,21% від загальної кількості компаній.

Найбільша частка турецьких компаній у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря – 1,21% від загальної кількості компаній. На другому місці " тимчасове розміщення та організація харчування" - 0,74%. На третьому – «інформація та телекомунікації» – 0,69%. Частка компаній з турецьким капіталом в інших секціях КВЕД не перевищує половини відсотка.

Більшість всіх компаній з турецьким корінням ( 40,9%) зареєстровано у Києві — 1469 реєстрацій. На другому місці Одеська область - 569 компаній ( 15,8%), на третьому місці Львівська область - 243 компанії ( 6,8%). У Харківській області зареєстровано ще 168 компаній з турецьким корінням, а в Херсонській області таких бізнесів трохи менше — 154 заморські підприємства.

Товарообіг між Україною та Туреччиною становить $7,5 млрд на рік за позитивного сальдо торговельного балансу.

За оцінкою фінансового аналітика YouControl Романа Корнілюка, близько половини українського експорту до Туреччини за 11 місяців 2021 року припали на продукцію чорної металургії. Ще 20% становлять зернові культури. Також Україна експортує до країни руди металів ( 6%), залишки та відходи харчової промисловості ( 4,5%) та насіння та плоди олійних рослин ( 4,2%)

У той же час, незважаючи на менший загальний обсяг, ключові статті турецького імпорту різноманітніші та мають менш виражений сировинний характер. Так, імпорт ядерних реакторів, котлів та машин становить близько 10%, нафту та пальне ( 7,5%), чорні метали ( 7,4%), засоби наземного транспорту ( 6,5%), плоди та горіхи ( 6%).

Також Україна купувала у Туреччини текстильну продукцію ( 5,4%), пластмаси та полімерні матеріали та літальні апарати.

Нагадаємо, що 3 лютого під час офіційного візиту президента Туреччини Реджепа Ердогана до Києва прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр торгівлі Туреччини Мехмет Муш підписали угоду про зону вільної торгівлі.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X