ЗМІ дізналися, скільки податків платять Безос, Маск, Баффет та інші найбагатші американці. У США проведуть розслідування зливу даних

9 червня 2021, 10:19

Американське інтернет-видання ProRepublica повідомило, що в його розпорядженні опинилися дані Податкового управління США про сплату податку на доходи найбатшими американцями, такими як Джефф Безос, Ілон Маск і Уоррен Баффет.

ProRepublica пише, що документи показують, наскільки мало податків платять мільярдери.

Наприклад, у 2007 році Джефф Безос, який на той момент був мультимільярдером, а зараз очолює список найбагатших людей світу, не заплатив ні цента федерального податку на доходи. У 2011 році йому знову вдалося нічого не заплатити. У 2018 році федеральний податок на доходи не платив засновник Tesla Ілон Маск, друга найбагатша людина в світі.

Відео дня

Майклу Блумбергу також в останні роки вдавалося уникати сплати цього податку. Інвестор Карл Айкан не платив його двічі, а фінансист і інвестор Джордж Сорос - три роки поспіль.

Видання відзначає, що в останні роки середній річний дохід американської сім'ї становив $70 тис. Ставка федерального податку на доходи для такого рівня доходів становить 14%, а найвища (для річного доходу вище $628,3 тис.) - 37%. Багатство американських мільярдерів ґрунтується на інвестиціях в акції і нерухомість. Приріст вартості цих активів не є оподатковуваним доходом до моменту продажу. Таким чином, найбагатші американці платять мало податків, хоча їх статки зростають.

Видання порівняло, скільки податків платять 25 найбагатших американців і наскільки їх багатство зросло за цей же період. Журналісти назвали це «справжньою податковою ставкою».

За даними Forbes, з 2014 по 2018 рік сукупні статки цих 25 осіб зросли на $401 млрд. За даними Податкового управління США, за ці п'ять років вони заплатили в цілому $13,6 млрд у вигляді федерального податку на доходи. «Це приголомшлива сума, але справжня податкова ставка становить всього 3,4%», - йдеться в матеріалі.

За підрахунками журналістів, «справжня податкова ставка» Уоррена Баффета - 0,01%, Джорджа Сороса - 0,10%, Джеффа Безоса - 0,98%, Майкла Блумберга - 1,3%, Ілона Маска - 3,27%.

Спікер Мінфіну США Лілі Адамс, коментуючи витік даних Податкового управління, підкреслила, що "несанкціоноване розкриття конфіденційної урядової інформації є незаконним". За її словами, буде проведено розслідування.

Прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі також зазначила на брифінгу, що витік даних є незаконним.

Показати ще новини
Радіо НВ
X