В Борисполі понад 100 заробітчан чекають рейсу до Великобританії після раптової заборони

29 квітня 2020, 21:52

В аеропорту Бориспіль залишається 116 людей, які мали вилетіти на заробітки до Великобританії літаком авіакомпанії МАУ.

Про це повідомляє Громадське з місця подій.

Більшість пасажирів працюють у одного роботодавця в аграрній сфері за довгостроковим робочим контрактом. Вони підкреслюють, що дісталися до аеропорту, але за декілька годин до вильоту дізналися, що виліт скасовано через заборону Державіаслужби.

Відео дня

Заробітчани з різних регіонів України досі перебувають у Борисполі. За їхніми словами, повідомлень і нової інформації від МАУ поки немає.

Представник МАУ повідомив журналістці Громадського, що два рейси до Франції (до Ніцци та до Парижу) відбулися цього ж дня. Один літак перевозив громадян України, 80% пасажирів іншого — іноземці.

Працівник МАУ сказав, що у компанії сподіваються, що рейс відбудеться, а «влада пішла на діалог».

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд України готовий допомогти з організацією рейсів для заробітчан в разі їх легального працевлаштування.

Нагадаємо, що на початку квітня фінські ЗМІ повідомили про плани місцевого міністерства праці організувати чартери для доставки в країну сезонних робітників. Посольство Фінляндії в Києві спростувало цю інформацію заявивши, що інформацію про чартери не підтвердили офіційні органи Фінляндії. Однак минулого тижня посольство повідомило, що фінський уряд дозволив деяким сезонним працівникам з України в'їхати в країну. Минулого четверга з аеропорту Бориспіль вилетів літак з працівниками фінських ферм в столицю Фінляндії Гельсінкі. В авіакомпанії МАУ, яка виконувала рейс, повідомили НВ Бізнес про плани виконати ще кілька рейсів до Фінляндії з сезонними працівниками. Однак пізніше стало відомо, що Україна призупинила чартери для відправки трудових мігрантів на роботу в інші країни. У МЗС підкреслили, що підготовка таких рейсів виглядає нелогічно на тлі зусиль по евакуації громадян з-за кордону.

Показати ще новини
Радіо NV
X