Ситуація навколо Приватбанку: Порошенко дав доручення Нацбанку і МЗС

18 квітня 2019, 23:05

Президент України Петро Порошенко дав доручення Нацбанку і Міністерству закордонних справ на засіданні Ради нацбезпеки і оборони щодо ситуації навколо Приватбанку.

НБУ доручено забезпечити безперебійну роботу всіх відділень фінансової структури і укомплектувати їх необхідною кількістю готівки.

МЗС має проінформувати міжнародних партнерів України - ЄБРР, ЄІБ, МВФ, США і ЄС - про мотивацію колишніх акціонерів Приватбанку і їх політичних представників щодо дестабілізації політичної і фінансової ситуації в країні.

Відео дня

18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ подасть апеляцію.

Президент України Петро Порошенко скликав засідання Ради нацбезпеки і оборони через ситуацію навколо Приватбанку. 

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X