Син Януковича заробив $1 млрд на борзі України перед Росією – екс-депутат Держдуми

14 лютого 2018, 11:51

Колишній депутат Державної думи Росії Ілля Пономарьов заявив, що син президента-втікача Віктора Януковича Олександр отримав $1 млрд під час придбання Росією українських єврооблігацій на $3 млрд у 2013 році.

Про це він сказав під час допиту в Оболонському районному суді Києва, передають Українські Новини.

Пономарьов зазначив, що наприкінці 2013 року керівництво Росії і Олександр Янукович вели переговори про придбання єврооблігацій. За словами екс-депутата Держдуми, сім'я Януковича отримала значну фінансову суму за цю угоду.

Відео дня

"Це робилося для того, щоб було ухвалено необхідне політичне рішення... щоб схилити його (Віктора Януковича) до прийняття рішення про відмову від підписання угоди про євроінтеграцію", - сказав Пономарьов.

За його словами, безпосередньо Олександр Янукович отримав $1 млрд.

"Я стверджую, що це був саме підкуп... Було завдання фінансово зацікавити родину Януковича", - заявив Пономарьов.

Він зазначив, що з боку РФ переговори вели помічники Владислава Суркова, зокрема політтехнолог Олексій Чесноков.

Нагадаємо, що в грудні 2013 року уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і екс-президентом Віктором Януковичем. Запозичення було видано у вигляді викупу євробондів України на $3 млрд на Ірландській фондовій біржі.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, вимагаючи від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі.

У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошено дефолт.

30 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Високий суд Лондона 29 травня 2017 року схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.

Як відомо, англійський суд в Лондоні не підтримав позицію України щодо боргу на $3 млрд, хоча визнав її сильною, і дозволив подати апеляцію.

У кінці жовтня заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак заявив, що Росія обговорює з Україною позасудове врегулювання боргу за євробондами на $3 млрд через посередників.

7 листопада стало відомо, що Україна виплатила Росії 1,1 млн фунтів видатків за суд щодо "боргу Януковича".

Проте в січні Апеляційний суд Англії відклав на більш пізній термін ухвалення рішення за апеляційною скаргою України на попереднє рішення на користь Росії у справі "боргу Януковича".

Показати ще новини
Радіо NV
X