Силовики зможуть читати переписку українців у Viber і WhatsApp - глава НАБУ

4 березня 2016, 13:16
Національне антикорупційне бюро починає співпрацю із ФБР і анонсує можливість знімати інформацію з популярних месенджерів

Про це голова НАБУ Артем Ситник сказав в інтерв'ю Дзеркалу Тижня, відповідаючи на питання про те, що віце-президент США Джо Байден умовляв президента у необхідності забезпечення НАБУ окремої від СБУ технічною можливістю вести прослуховування.

Відео дня

"Президент не висловився категорично проти. Було досить розпливчасте формулювання. Що стосується позиції СБУ, у неї свої мотиви не допомагати нам: загроза тероризму і необхідність загального контролю", - сказав він.

Разом із тим, за його словами, ні перше, ні друге не змінює позиції відомства з цього приводу. Ситник нагадав, що СБУ була помічена у незаконному знятті інформації з каналів зв'язку.

"Проте, у мене є підозра, що ВР навряд чи найближчим часом зробить нам такий подарунок. Занадто багатьом ми наступаємо на хвіст", - сказав Ситник.

"Зняти інформацію і з Viber, і з WhatsApp, використовуючи можливості СБУ, - реально", - також сказав він.

"Що стосується співпраці з США, буквально сьогодні ми спілкувалися з представниками ФБР, які передали нам текст меморандуму про співпрацю. Ми вивчаємо документ. У нас вже є їх представник, його робоче місце і необхідне обладнання для переведення кримінальних справ в електронну форму. Тобто домовленості, досягнуті в США, почали реалізовуватися", - сказав Ситник.

Нагадаємо, у Мережі виявили ресурс, через який можна прослуховувати київську поліцію.

Показати ще новини
Радіо NV
X