Швейцарія почала арешт активів Газпрому за запитом України

31 травня 2018, 08:41

Швейцарські судові пристави 30 травня провели опис майна в офісі компанії Nord Stream AG - операторі морського газопроводу Північний потік, яким в Німеччину доставляється російський газ.

Про це повідомив ТАСС із посиланням на свої джерела.

Пізніше це підтвердили представники Газпрому і Nord Stream AG, передає РБК.

За їхніми даними, візит приставів в офіс Nord Stream AG в Цузі відбувся в межах виконання рішення, ухваленого Стокгольмським арбітражем, що розбирав суперечку між Газпромом, якому належить 51% в Nord Stream AG, і Нафтогазом України.

Відео дня

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, водночас Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

30 травня Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, в зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями в справах щодо поставок і транзиту газу. У зв'язку з цим, швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

Показати ще новини
Радіо НВ
X