В ОП вважають, що нова система соціальних внесків допоможе вивести зарплати «з тіні»

Шурма: нова система соціальних внесків має стимулювати вихід зарплат «з тіні» (Фото:NBU via Flickr)
В Офісі президента сподіваються, що нова система соціальних внесків має стимулювати вихід зарплат «з тіні».
В Офісі президента вважають, що запропонована антикорупційна податкова реформа знизить частку тіньової економіки не лише шляхом зниження податків, а й заохочуватиме населення отримувати легальну зарплату, щоб забезпечувати свої пенсії та кредити.
Про це в ефірі телеканалу ТСН заявив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.
Зокрема, за словами Шурми, близько 80% працевлаштованих українців отримують заробітну плату цілком або частково «у конвертах».
Така практика шкідлива для державного та приватного секторів економіки, оскільки «до 70% єдиного соціального внеску (ЄСВ) бюджет платить сам собі через державні установи та підприємства, а благонадійний бізнес перебуває у неконкурентних умовах».
На думку Шурми, загальне податкове навантаження на фонд оплати праці має бути не більше 10−15%.
Це той рівень, який дозволить 95% підприємств безболісно перейти на виплати заробітної плати «у білу», вважає представник ОП.
Також Шурма переконаний, що ЄСВ у нинішньому вигляді треба скасувати, оскільки його частка у загальному обсязі оподаткування доходів громадян є непропорційною і створює додаткові причини для роботодавців маніпулювати сумами зарплат.
Крім того, він заявив про необхідність переглянути пенсійні накопичення, оскільки кошти з індивідуальних пенсійних рахунків йдуть не на накопичення, а на фінансування поточних пенсій.
Законопроєкт готовий на 70−80%, його буде зареєстровано у Верховній Раді після консультацій з міжнародними партнерами.
Раніше в Офісі президента заявили, що зниження ставки ПДВ не вплине на інтеграцію України до Євросоюзу.