Штрафи та запчастини. Що робити власникам авто на єврономерах після закінчення пільгового періоду розмитнення

21 лютого 2019, 17:36

Під час пільгового періоду розмитнення автомобілей з європейською реєстрацією, який спливає 22 лютого, можна  розмитнити автівки зі знижкою 50%.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Також до 23 травня включно можна буде розмитнити машину на іноземній реєстрації вже за повною ставкою. З 24 травня усі, хто не розмитнив євробляху платитимуть штрафи, попередив заступник міністра фінансів.

Відео дня

Власники автомобілів на єврономерах мають ще три місяці

Митниця накладатиме адміністративні стягнення у 170 тисяч гривень, а поліція виставлятиме штрафи від 8,5 до 17 тисяч гривень. Ті, хто не розмитнив автівку матимуть дві опції, – вивезти її з України або продати на запчастини, спрогнозував заступник міністра фінансів.

"Ще три місяці будуть мати власники автомобілів на єврономерах для того, щоб отримати українську реєстрацію. І вже з 24 травня ті, хто своєчасно не виконав митні формальності, будуть платити штрафи достатньо серйозні, які мають на меті припинення обігу цих автомобілів на території України. І, таким чином, приведення фактичної ситуації до вимог чинного законодавства", – зазначив Верланов.

Оформлення євроблях

З початку дії закону українці розмитнили приблизно 195 тисяч євроблях.  Про це повідомив виконувач обов'язків заступника голови Державної фіскальної служби Віктор Кривицький.

22 числа всі митниці ДФС будуть працювати до 24 годин

До бюджету від митного оформлення автомобілів на іноземних номерах надійшло 12 мільярдів гривень. Представник Державної фіскальної служби також розповів, що у перший місяць пільгового періоду  розмитнили лише 10 тисяч євроблях.

Наступні 10 тисяч машин розмитнили за 10 днів. Але найактивніше оформляти автомобілі почали під кінець пільгового періоду.

Лише протягом вівторка через митні процедури пройшли понад 9 тисяч транспортних засобів. Про це Радіо НВ повідомив представник ДФС Віктор Кривицький.  Він також зазначив, що в останній день розмитнення євроблях митниця оформлюватиме декларації до півночі.

"22 числа всі митниці ДФС будуть працювати до 24 годин. Тобто всі громадяни, які встигли подати декларації до 24 годин, в яких не буде проблем з документами, тобто в них не буде відмови, яку не надасть митниця, або вони не будуть відзивати самі декларації, вони будуть оформлені. Навіть якщо ми не встигнемо їх оформити 22 числа, то вони будуть оформлятися протягом наступних днів, буде зафіксовано відповідний курс тощо", – зауважив Кривицький.

Кидатимуть напризволяще

Нерозмитнені автівки вірогідніше просто кидатимуть напризволяще, а не розбиратимуть на запчастини. Таку думку у коментарі Радіо НВ висловив автоексперт Павло Семенченко.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Він зазначив, що завезені в Україну євробляхи – це переважно старі машини. Тому, на його думку, навіть запчастини не становитимуть особливої цінності.

Частина автівок залишаться нерозмитненими

"Давайте будемо відверті. Ті машини, які у нас тут катаються на литовських номерах, і їх не розмитнюють, їх не розмитнюють не просто так, а тому що немає доцільності в цьому. Автомобілі настільки вже старенькі і вбиті, що навіть як запчастини вони вже цінності не несуть. І сказати, що їх розбиратимуть з руками і ногами на якісь запчастини, такого точно не буде. Всі запчастини у нас, як правило, б/вшні завозяться безпосередньо вже в розібраному варіанті з Польщі, з Німеччини. Це набагато дешевше, вигідніше та інше для автомайстерень", – наголосив Семенченко.

Автоексперт Павло Семенченко також зазначив, що за неформальними оцінками, в Україну завезли щонайменше мільйон євроблях. Офіційна статистика ДФС – понад 600 тисяч. Розмитнили приблизно третю частину.

Семеченко відзначив, що більшість машин, які встигли розмитнити у пільговий період, завозили з прицілом на розмитнення, прорахувавши заздалегідь, скільки коштуватиме процедура. Решта ж автівок так і залишаться нерозмитненими.

Ціни на запчастини

Ціни на запчастини наврядчи суттєво зміняться через розібрані євробляхи. Таку думку на умовах анонімності Радіо НВ висловив автомеханік Василь, який має своє СТО в одному зі спальних районів Києва.

Іноді можна знайти одну і ту ж запчастину в рази дешевше

З його досвіду, кожен продавець накручує ціну на запчастини як забажає. А ринок вживаних запчастин і без євроблях перебуває у тіні.

"Я думаю, що сильно воно не вплине, тому що той, хто бере для себе як донор, то це будуть поодинокі випадки. А в ціноутворенні все буде залежати від жадібності того продавця, того розбирача, який взяв машину на розбирання. Іноді можна знайти одну і ту ж запчастину, яка в рази відрізняється за ціною у різних продавців. Хтось продає за 100 гривень, хтось – за тисячу", – зауважив Василь.

Найбільшу кількість євроблях розмитнили на Київській міській митниці, майже 21 тисячу. На другому місці за кількістю розмитнених автівок – Волинська митниця. На третьому – Закарпатська. У міністерстві фінансів нагадали, що гроші від розмитнення спрямовують до Пенсійного фонду.

Показати ще новини
Радіо NV
X