Шовковий шлях в обхід РФ: Яценюк дав завдання скоротити час доставки вантажів

2 лютого 2016, 14:06
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк окреслив завдання перед Укрзалізницею та учасниками руху нового контейнерного поїзда так званим "Новим шовковим шляхом" до 10 діб

Про це він сказав під час наради в Укрзалізниці у вівторок, 2 лютого, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Це дозволить нам скоротити витрати на транзит і прискорити його", - заявив Яценюк.

Відео дня

Прем'єр додав, що новий шлях дещо дорожче, ніж традиційний шлях через РФ.

"Зараз вартість перевезення одного контейнера близько $5,5 тис., це, зізнатися, дещо дорожче, ніж традиційний шлях через РФ. Але якщо ми зможемо повністю завантажувати склад, ми знизимо вартість перевезення", - сказав Яценюк.

Також Прем'єр-міністр доручив Міністерству інфраструктури провести в Астані всі необхідні переговори щодо проходження кордонів, швидкості проходження поїзда, і всіх невирішених питань.

У свою чергу, голова департаменту комерційної роботи ПАТ Укрзалізниці Юрій Меркулов додав, що вже є розуміння як завантажувати потяги і, прогнозно, він вийде у зворотній бік України наприкінці лютого.

Також Яценюк повідомив, що Україна і Литва підписали меморандум про приєднання контейнерного потяга Вікінг до руху по Новому Шовковому шляху.

Нагадаємо, 15 січня Україна запустила перший поїзд для експериментального відпрацювання маршруту експорту товарів в обхід російської території за маршрутом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан.

1 лютого перший поїзд з України по Шовковому шляху досяг станції Достик Казахської залізниці - кінцевої точки маршруту. Шлях зайняв 17 діб.

В українському уряді також очікують приєднання до проекту Туркменістану та його розвитку в напрямку поставок палива, зокрема, зрідженого газу і нафтопродуктів.

Показати ще новини
Радіо NV
X