Кабмін проводить консультації з МВФ, щоб «трошки зменшити» дефіцит держбюджету — Шмигаль

25 вересня 2020, 15:16

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна веде консультації з МВФ, щоб зменшити дефіцит держбюджету-2021. Поки він запланований на рівні 6%.

Кабінет міністрів України веде переговори з Міжнародним валютним фондом про можливість скорочення дефіциту державного бюджету на 2021 рік.

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на зустрічі зі студентами Національного університету Львівська політехніка 25 вересня, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Дохідна частина сьогодні менше, ніж ті витрати, які ми повинні здійснити. Виникає дефіцит, дефіцит покривається з різних джерел, зокрема з запозичених. Це міжнародні кредити, зовнішні запозичення і внутрішні запозичення ... Цього року дефіцит 7,5%, порядку 298 млрд грн. У наступному році ми плануємо 6%, але зараз з Міжнародним валютним фондом ведемо переговори, щоб його трошки зменшити », - заявив Шмигаль.

Прем'єр додав, що уряд виконає бюджет 2020 року і буде виконувати бюджет 2021 року. За словами Шмигаля, влада очікує помірне зростання економіки, який уже почався.

За оцінками аналітиків Morgan Stanley, що Україна навряд чи отримає другий транш МВФ до кінця цього року . В інвестбанку зазначили, що програма з МВФ йде з порушенням графіка ще до першого її перегляду.

Нагадаємо, що 9 вересня міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що програма з МВФ буде переглянута найближчим часом, а новий транш за програмою stand by Україна отримає до кінця року. Раніше подібні терміни перегляду програми і отримання траншу озвучували і в НБУ. Водночас аналітики BoFA допускають затримку другого траншу Міжнародного валютного фонду для України.

У той же час глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україна може отримати черговий транш МВФ в грудні цього року.

22 вересня Марченко заявив, що місія Міжнародного валютного фонду має прибути в Україну вже восени.

На думку аналітиків, прогрес з МВФ ймовірно вимагатиме повної ясності в питанні Національного антикорупційного бюро після недавньої ухвали Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором бюро.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X