Сhevron і Shell оминають Україну не через війну, а через законодавство - Держгеонадра

18 квітня 2016, 13:40
Великі західні компанії, які займаються розробкою надр, не хочуть приходити в Україну переважно не через війну на Донбасі, а через непрозоре законодавство

Про це в понеділок на прес-конференції в Укрінформі заявив в.о. голови Державної служби геології та надр України Микола Бояркін.

"Заявок на видобуток сланцевого газу від компаній масштабів Сhevron та Shell немає. Інвестора не лякає війна. Більше лякає законодавче поле. Незрозумілість, закритість, відсутність геологічних карт, оцифровування інформації. Потенційний інвестор купує "кота у мішку", - сказав Бояркін.

Відео дня

Держгеонадра цього року займеться оцифровуванням інформації та створенням геологічних мап, аби наблизити себе до вимог потенційних західних інвесторів.

Нагадаємо, влітку 2015 року Shell відмовилася від освоєння Юзівського родовища (близько 7,9 квадратних кілометра в Харківській і Донецькій областях). За попередніми підрахунками, газові запаси там складають 3-3,5 трлн кубометрів.

Раніше інший паливний гігант Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проекту по освоєнню Одеської площі, оскільки Міністерство фінансів України не реалізувало в установлений строк взяті зобов'язання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X