Схеми скрізь. Міністр юстиції розповів, як тюремні чиновники заробляють на одязі для військових

14 вересня 2016, 10:14
Автор: Ілля Лукаш
В системі виробничих підприємств, що функціонують в місяцях позбавлення волі, процвітають корупційні схеми, які коштують держбюджету мільйони гривень. Про них в інтерв’ю НВ розповів голова Мінюсту Павло Петренко.

За словами міністра, швейні фабрики в місцях позбавлення волі займають 20% всього ринку спецодягу в Україні. Але при цьому їх працівники отримують копійчану зарплатню, а самі підприємства – збиткові.

Відео дня

«Це все корупційні схеми, через які викуповують весь спецодяг через посередників, а потім продають його тим самим Збройні силам. І там такі схеми скрізь!», – переконаний Петренко.

Наразі 108 профільних підприємств, які займаються виробництвом в місцях позбавлення волі, завдають щорічних збитків на 300 млн грн. При цьому чиновники розпоряджаються 45 тисячами гектарів тільки для сільського господарства. Ув’язнені також працюють на металургійному виробництві, кар'єрах, заводах, пекарнях.

Петренко пояснив, як реформуватимуть систему праці в колоніях.

«Вся ця промисловість перетвориться на вертикально інтегровані холдинги з незалежним керівництвом. Тут ми повністю візьмемо проект ЄБРР, вони самі ним займатимуться. Головне завдання – це зробити ці підприємства прибутковими, щоб вони ще щось відшкодовували на роботу міністерства», – пояснив Петренко.

Допоки системна реформа Пенітенціарної служби триватиме – Мінюст зобов’язав чиновників перейти з 1 серпня на закупівлю їжі для ув’язнених через систему ProZorro. Завдяки цьому відомство зекономило десятки мільйонів гривень. Так, тільки на закупівлі ліків по 5 позиціях економія склала 12 мільйонів гривень. «На ці гроші можна купити додатково 40% цих самих препаратів», – додав міністр.

Повне інтерв’ю з Павлом Петренком читайте на сайті НВ найближчим часом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X