Що очікує українську економіку в 2016 році. Прогноз Першої шпальти

21 січня 2016, 13:50
1264
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Цього року країну чекає зростання економіки, інвестицій, а також надходжень від експорту аграрної продукції, говориться в підсумковому випуску програми Перша шпальта.

Як розповів програмі голова Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, в найближчий рік українську економіку очікує зростання. «Я впевнений, що зростання буде, але темпи зростання будуть не більше 3%», -- заявив Вишлінський.

Глава міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко заявив, що очікує незначне збільшення прямих іноземних інвестицій. «Якщо за підсумками 2015 року Україна залучить півтора мільярдів доларів, то наступний рік можна було б очікувати, скажімо, 2-2,5 мільярда доларів при непоганому розкладі», - каже Устенко.

Головний редактор порталу Фінансовий клуб В'ячеслав Садовничий вважає, що курс долара буде коливатися в межах 27 гривень. «Побоюватися більш сильного падіння гривні поки немає підстав», - переконаний він.

Старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква впевнений, що ціни на руду – основний експортний товар України, рости не будуть. «У нас є надлишок пропозиції, виробництво сталі в Китаї падає. Ми очікуємо, що ціни будуть перебувати в проміжку 40-45 доларів за тонну», - пояснив він.

У той же час експерт аграрних ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Ігор Остапчук відзначає, що ціни на аграрну продукцію навпаки зростуть. «За нашими оцінками, ціни на пшеницю і ячмінь будуть рости. Ціни на кукурудзу будуть залишатися відносно в своєму ж діапазоні, в якому вони знаходяться зараз. До 10% може бути ріст пшениці. По ячменю це буде до 7-8%», - пояснює він.

Крім того, у програмі можна побачити рейтинг головних економічних подій, інтерв'ю з заступником голови фракції Блоку Петра Порошенка в парламенті Ігорем Кононенко і ветераном АТО та власником піцерії Pizza Veterano Леонідом Остальцевим. А також коментарі українських топ-менеджерів і підприємців про те, як вони оцінюють економічну політику держави в 2015 році.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший, в партнерстві з журналом Новое Время. 

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 21:15

article_img
Рими та пристрасті. Історія донбаського україномовного літературного журналу, розгромленого більшовиками
LIFE

Вчора, 16:30

article_img
Cтрах і дикий захват. Які враження може подарувати Кенія
Політика

Вчора, 21:45

article_img
На останню копійку, але на широку ногу. Екс-заступник голови ЦВК Андрій Магера - про президентські вибори і політичну агітацію

Головне

Країни

Вчора, 21:24

article_img
Уряд Терези Мей подолав вотум недовіри
Події

Вчора, 18:01

article_img
На Донбасі у результаті знищення вантажівки поранено 10 українських військових, четверо у важкому стані
Політика

Вчора, 10:51

article_img
Дав гарантії. Кернес розповів, чому підтримує Порошенка