Що чекає на гривню до 2 грудня - прогноз Atlant Finance

25 листопада 2016, 09:36
На думку аналітиків Atlant Finance, об'єктивним курсом гривні повинен стати діапазон 24,5-25,5 грн/$

Наступного тижня гривня очікується в коридорі 25,5-26,3 грн/$ на міжбанківському та 26,7-27,5 /$ на готівковому ринках.

Початок тижня на міжбанківському валютному ринку минув досить динамічно, гривня змогла зміцнити свої позиції на міжбанку.

Відео дня

У понеділок пропозицію валюти зросла за рахунок проведення податкових платежів великими експортерами, яким була необхідна гривня, що змусило їх збільшити продажі валюти. У вівторок продовжив тренд по зміцненню позицій гривні на міжбанку.

Імпортери не поспішають з оплатами за своїми зовнішньоекономічними контрактами, побоюючись "зависання" поставки товарів і платежів у зв'язку зі святкуванням в США Дня Подяки - 24 листопада. НБУ провів аукціон з викупу долара купивши $10,1 млн.

За ціною відсікання - не вище 25,65 гривень при заявці банків на $14,40 млн. У середу та четвер НБУ не став втручатися в хід торгів.

Національний банк України тим часом продовжує поступово пом'якшувати тимчасові обмеження на валютному ринку

  • Національний банк дозволив уповноваженим банкам здійснювати на фондових біржах власні операції з похідними фінансовими інструментами (деривативами), базовим активом яких є іноземна валюта або її курс
Це, на думку аналітиків, розширить перелік доступних операцій з іноземною валютою, дозволить хеджувати валютні ризики і зменшить тиск на міжбанківський валютний ринок.
  • НБУ також дозволив банкам-учасникам міжнародних платіжних систем купувати і перераховувати інвалюту на підставі індивідуальних ліцензій НБУ, якщо метою є розміщення гарантійного депозиту в іноземній валюті на рахунках міжнародних платіжних систем за межами України.
Сьогодні юридичні особи можуть купувати і перераховувати на підставі індивідуальної ліцензії інвалюту на суму не більше $50 тис. в еквіваленті протягом календарного місяця. Завдяки цьому кроку банки зможуть виконувати свої зобов'язання перед міжнародними платіжними системами і забезпечувати для клієнтів проведення розрахунків з використанням платіжних карт міжнародних платіжних систем (VISA, MasterCard).
  • НБУ встановив єдиний для всіх банків термін приведення загальної довгої відкритої валютної позиції у відповідність із значенням встановленого ліміту. До сих пір банкам на це надавався 1 рік, протягом якого банк повинен реалізовувати узгоджений НБУ план заходів щодо усунення перевищення ліміту. Відтепер, банки отримають можливість реалізовувати такий план заходів до 1 січня 2019 року.
  • НБУ розширив можливості для клієнтів банків-резидентів купувати валюту на міжбанківському ринку. Сьогодні вони можуть проводити такі операції тільки за умови, що залишок власних коштів в іноземній валюті менше 25 тис. дол. США (в еквіваленті). НБУ розширив перелік винятків, які не враховуються в такого залишку.
Показати ще новини
Радіо NV
X