Що чекає гривню до 25 листопада - прогноз Atlant Finance

18 листопада 2016, 10:53
На думку аналітиків Atlant Finance, об'єктивним курсом гривні повинен стати діапазон 24,5-25,5 грн/$

Наступного тижня гривня очікується в коридорі 25,9-26,7 грн/$ на міжбанківському та 26,5-27,3/$ на готівковому ринках.

Початок тижня на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня значно ослабла. У понеділок долар стрімко подорожчав на міжбанку. Серед основних причин:

Відео дня

  • зростання попиту на валюту при низькому рівні пропозиції і значна ліквідності в банківській системі;
  • подорожчання готівкового долара провокує зростання безготівкового курсу;
  • зміцнення американської валюти на міжнародному ринку;
  • збільшення покупок долара енергетичними компаніями імпортерами з метою хеджування своїх ризиків через нестабільність світових цін на енергоносії після перемоги Трампа.

У середу курс долара на міжбанку знову лихоманило. На ринок вийшов Нацбанк та оголосив про проведення аукціону з продажу $50 млн., на якому НБУ продав $33,6 млн. За ціною відсікання - не нижче 26,25 гривень та спільній заявці банків $40,7 млн. Такий обсяг продажів зміг збити ажіотаж, але повністю нівелювати зростання курсу долара це не змогло. У четвер гривня змогла частково відвоювати свої позиції на міжбанку.

Відзначається, що листопад - поганий місяць для гривні. Долар в цьому місяці зазвичай дорожчає, причому досить сильно. Листопад 2016-го не став винятком - гривня значно ослабла. Все почалося з готівкового ринку. За два тижні долар подорожчав більш, ніж на гривню. У банках курс зростав не так швидко. Тільки міжбанківський ринок тримався до останнього, піддавшись девальвації після перемоги Дональда Трампа на виборах в США. Розрив між готівковим ринком і міжбанком весь цей час був значним. В окремі моменти він наближався до 2 гривень.

Показати ще новини
Радіо NV
X