Що буде з гривнею у вересні - валютний огляд

29 серпня 2016, 08:00
На поточному діловому тижні, 29 серпня – 2 вересня, на валютному ринку продовжуватиметься тренд помірного тиску на курс нацвалюти. Курс пари гривня/долар коливатиметься в діапазоні ₴0,5

За офіційним курсом НБУ у понеділок, 29 серпня, гривня встановилася на рівні ₴25,32.

Тенденція послаблення нацвалюти в останні літні дні та у перших числах вересня буде продовжуватися. Протягом тижня офіційний курс гривні має коливатися в межах ₴25-25,5 за долар.

Відео дня

Поточні коливання курсу відбуваються у межах допустимого, впевнені в Національному банку України, тож регулятор поки не планує вживати заходи для згладження волатильності. При цьому, заступник голови НБУ Яків Смолій запевняє, що НБУ стежить за формуванням курсу і готовий до згладжування можливої різкої девальвації.

«Зупинити цю тенденцію здатне лише відновлення конструктивного співробітництва з Міжнародним валютним фондом (МВФ)», – впевнений старший аналітик фінкомпанії Альпарі Вадим Іосуб.

Нагадаємо, ослаблення гривні почалося в кінці першої декади серпня, після загострення ситуації на адміністративному кордоні з Кримом. Далі свою роль зіграли сезонні очікування зростання курсу інвалюти та одночасне погашення гривневих ОВДП з індексованою вартістю на користь банків-нерезидентів, на яку вони мали право купити валюту.

Додатковим тиском на гривню стала новина про те, що до кінця серпня чекати на рішення про надходження чергового траншу від МВФ не варто. Затримка фінансової допомоги від МВФ залишає в підвішеному стані прив'язані до нього макрофінансову допомогу ЄС та кредитні гарантії Сполучених штатів.

У вересні серед основних факторів, що впливатимуть на курс, голова правління Індустріалбанку Михайло Букреєв виділяє інформаційний фон навколо погашення Україною зобов'язань по єврооблігаціях.

«Для успішного погашення у Мінфіна є всі передумови, так як він зміг за літні місяці залучити на первинних аукціонах достатні суми в гривні та доларі США», – каже банкір.

Окрім того, на курс впливатиме процес розгляду параметрів бюджету країни на 2017 рік та його подальша ратифікація Верховною Радою. Від того, яким буде курс гривні до інвалюти в бюджеті-2017 та від самого процесу прийняття бюджету в Раді, залежить реакція готівкового ринку валюти. Останній в осінній період завжди виступає основним драйвером знецінення нацвалюти.

З іншого боку, якщо НБУ на початку осені продовжуватиме політику пом'якшення валютних обмежень, це стане чітким позитивним сигналом, що процес нормалізації банківського сектора впевнено набирає силу, впевнені експерти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X