Оксамитовий сезон за хорошим курсом. Сильна гривня допомогла українським туристам, тепер надія на Brexit

6 жовтня 2019, 10:03

За рік національна валюта зміцнилася на 15%, що дозволило українцям більше подорожувати за кордон. Основна маса туристів поїхала до Єгипту, але наступного року зросте турпотік в південну Європу

Українці стали частіше подорожувати. У вересні та жовтні кількість туристів, які вирішили вирушити на відпочинок, зросла на 15-20% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомили НВ Бізнес представники кількох туроператорів і агентств з продажу турів. Найвищим попитом зараз користуються тури до Єгипту. Найчастіше подорожувати українцям дозволяє сильна гривня, через що вартість поїздок за рік знизилася на 15%.

Відео дня

Зростання вище ринкового

Поточний рік —  хороший для туристичної галузі, розповідає НВ Бізнес співвласник туроператора Join Up Олександр Альба. «У літній період кількість туристів, які поїхали на відпочинок за кордон, зросла на 25-27% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Наприклад, світовий ринок туризму зростає на 5-6% на рік», — говорить він.

Зараз ситуація не гірша. Продажі йдуть добре, рейси заповнені і гарячих турів дуже мало, каже директор мережі агентств Поїхали з нами Олег Кулик. Основна маса мандрівників зараз їде до Єгипту, де відпочити тиждень удвох в непоганому готелі категорії 5 зірок можна за $800-1 тис. У Туреччині ціни на 20-30% вище, тому кількість українських туристів на курортах Анталії, Мармаріса і Бодрума не збільшилася. У півтора рази збільшилася кількість мандрівників, які купили автобусні тури до країн ЄС. За 200-300 євро турист може за тиждень, наприклад, відвідати Угорщину, Словенію та Італію.

Чому українці стали більше подорожувати? Допомогло зміцнення гривні на 15% за останній рік, що дозволило знизити ціни на тури, каже Олег Кулик. «Якщо минулої осені середня вартість поїздки становила 32-33 тис. грн, то зараз — 29 тис. грн», — говорить він. Зростають і доходи населення. Наприклад, якщо в серпні минулого року середня офіційна заробітна плата по Києву і по Україні в цілому становила 13,7 тис. грн та 8,97 тис. грн, то в серпні цього року — 15,7 тис. грн і 10,5 тис. грн відповідно (дані Державної служби статистики).

Brexit нам допоможе

Що зміниться у 2020 році? Туроператори вже відкрили продаж турів на наступне літо. «Туристичний потік залежить від економічної ситуації в країні та курсів валют», — каже директор Центру розвитку туризму Володимир Царук.

Але вже зараз відомо, що вартість відпочинку в країнах ЄС знизиться приблизно на 5-15%, в залежності від готелю, каже Олександр Альба. Це пов'язано з можливим скороченням кількості туристів з Великобританії, які через Brexit стануть менше подорожувати Європою. «Українські ж оператори запропонують більше варіантів відпочинку в країнах ЄС, зокрема, в Іспанії та в Італії», — каже Володимир Царук.

Турецькі готелі, навпаки, планують підвищити ціни на відпочинок ще на 5-10% наступного року, прогнозує Олександр Альба. «Я думаю, що туристичний потік до цієї країни не зросте», — говорить він. Місцеві готелі, найімовірніше, розраховують на підвищений попит з боку росіян. І якщо зараз частка Туреччини і Єгипту в літньому відпочинку становить близько 70% від загальної кількості продажів українських туркомпаній, то  наступного року вона скоротиться до 60-62%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X