Як німецька компанія Stada планує розвивати Біофарму в Білій Церкві — деталі угоди

12 грудня 2019, 09:50
Сюжет

Один з найбільших в ЄС виробників генериків планує вкласти близько 5 млн євро в розширення потужностей білоцерківського заводу Біофарма

Новий власник компанії Біофарма — великий німецький виробник Stada — планує в найближчі два-три роки інвестувати в розширення виробничого майданчика близько 5 млн євро, а також приступити до виробництва деяких продуктів головної компанії. Про це вчора розповів генеральний директор STADA Arzneimittel AG Пітер Гольдшмідт. На початку грудня німецький виробник лікарських препаратів повідомив про покупку білоцерківського заводу Біофарма (виробництво генериків). Підприємство раніше належало інвестиційній компанії Horizon Capital, Костянтину Єфименку та Василю Хмельницькому.

Відео дня

Суму угоди сторони не розкривають, але, за оцінками експертів, вона може становити $70-80 млн.

Чому продали Біофарму

Переговори про продаж підрозділу з виробництва генериків компанії Біофарма були розпочаті рік тому, повідомив НВ Бізнес екс-співвласник компанії Костянтин Єфименко. Претендентів на покупку заводу було не менше п'яти. «Дуже складно поєднувати бізнес з виробництва генериків і плазмовий бізнес», — говорить Єфименко. За його словами, у виробництво генериків акціонери вклали близько $45 млн. Скільки вони виручили від продажу свого активу — сторони не повідомляють, посилаючись на конфіденційні умови угоди. Але, за оцінками керівника аналітичного департаменту компанії Concorde Capital Олександра Паращія, білоцерківський завод міг обійтися німецьким інвесторам в $70-80 млн. Покупець отримує не тільки виробничі потужності, але й права на виробництво всіх препаратів компанії.

Отримані від продажу кошти інвестори планують вкласти в розвиток плазмового бізнесу, який також розташований в Білій Церкві. Восени компанія відкрила новий завод-фракціонатор, який виробляє альбумін (препарат для підтримки циркуляції крові при пораненнях), імуноглобулін (білок крові) і фактор VIII (препарат для хворих на гемофілію), в який було вкладено близько $75 млн.

Навіщо німцям виробництво в Україні

Це хороша угода для компанії Stada, вважає Олександр Паращій. Зараз Біофарма входить в топ-15 найбільших фармацевтичних компаній України, а її продажі перевищують 40 млн євро на рік. «Український фармацевтичний ринок привабливий. Завдяки реформі обсяги закупівель госпітальних препаратів зростають», — говорить Паращій.

У найближчі два-три роки компанія планує інвестувати в розширення виробництва близько 5 млн євро, а також приступити до виготовлення в Україні препаратів Stada, говорить Пітер Гольдшмідт.

У німецькій компанії є сильні препарати госпітальної групи, серед яких ліки для лікування гепатиту, гормональні та препарати для лікування розсіяного склерозу, розповідає директор фармацевтичної компанії, що побажав залишитися неназваним. Якщо освоїти їх випуск на українському підприємстві, то Stada отримає переваги на тендерах у великих європейських виробників. Найбільшим конкурентом в сегменті прибутків може виявитися Фармак. «У Росії Stada купила виробника мазей Нижфарм, продукція якого користувалася великим попитом на українському ринку. Але зараз цієї продукції немає, оскільки українські експерти не виїжджали на виробництво і відмовили в його сертифікації для нашого ринку. Мазі можуть випускати на потужностях Біофарма і вони знову повернуться до аптек», — говорить експерт.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Керівництво Stada розраховує, що всі ці заходи дозволять підвищити продажі. Обсяг українського фармацевтичного ринку в цьому році, за їхніми оцінками, складе близько 3 млрд євро, і він щорічно зростає на 7%.

Показати ще новини
Радіо NV
X