СБУ ліквідувала конвертаційний центр, який перераховував гроші до РФ через офшори

9 листопада 2018, 11:54

Служба безпеки України (СБУ) спільно з прокуратурою припинили в Одесі діяльність конвертаційного центру, через який переводилися в готівку кошти українських підприємств.

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

В рамках розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби задокументували, що організатори "конверту" пропонували місцевим підприємцям переводити гроші в готівку через фіктивні фінансово-господарські операції та надавали "послуги" з мінімізації податків. Клієнтами ділків були десятки підприємств реального сектора економіки, які працюють на території Одеського регіону.

Відео дня

"Працівники СБ України також встановили, що частина коштів перераховувалася на рахунки підприємств країни-агресора в Москві і Ростові-на-Дону через офшорні компанії", - йдеться в повідомленні служби.

Щомісячний оборот нелегального бізнесу становив понад 50 млн грн, в загальному "відмили" понад 120 млн грн.

Правоохоронці затримали одного з кур'єрів під час передачі грошей організатору. Під час санкціонованих слідчих дій в офісі конвертаційного правоохоронці вилучили валюту в еквіваленті понад 18 млн грн, також печатки фіктивних підприємств, оргтехніку та документацію про проведення фіктивної господарської діяльності.

Триває досудове розслідування по ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X