Саудівська Аравія через дешеву нафту вперше візьме міжнародний кредит - FT

2 лютого 2016, 15:58
Найбільший нафтодобувач в ОПЕК Саудівська Аравія через падіння цін на нафту вирішила піти на різке скорочення державних витрат, а також приготувалася вперше в історії зайняти на міжнародному борговому ринку

Міжнародні банки вже включилися в боротьбу за право стати андеррайтерами угоди, повідомляє РБК з посиланням на Financial Times.

У минулому році влада королівства вперше з 2007 року випустили номіновані в ріалах облігації на внутрішньому ринку — місцеві банки придбали бонди на загальну суму 15 млрд ріалів ($4 млрд). Запозичення на внутрішньому ринку обходяться дешево, але для розширення пулу кредиторів уряд також планує розмістити доларові облігації. На першому етапі країна може випустити доларові бонди обсягом $5 млрд, розповіли FT аналітики двох неназваних банків.

Відео дня

За словами співрозмовників видання, вони не виключають, що емісія буде розділена на кілька траншів, перший з яких навряд чи буде представляти собою довгострокові папери.

На думку кредитних аналітиків, розмір розміщення перших в історії міжнародних облігацій Саудівської Аравії буде залежати від трьох факторів — цін на нафту, волатильності на ринку, а також фінансових резервів королівства.

Крім того, влада Саудівської Аравії також розглядає можливість приватизації найбільшої за обсягом видобутку нафтової компанії в світі Saudi Aramco. В ході IPO корпорація може бути оцінена в $2-3 трлн, вважає аналітик BNP Paribas Ендрю МакФарлан. Таким чином, виручки від продажу навіть 5% акцій компанії вистачить для покриття річного дефіциту країни. Тим не менше про первинне розміщення акцій поки не оголошено і чіткого плану IPO ще немає. Запозичення на зовнішніх боргових ринках вважається питанням більш близької перспективи.

Нагадаємо, 28 січня в ЗМІ з'явилася інформація, що Саудівська Аравія пропонує Росії скоротити видобуток нафти на 5% (трохи більше 0,5 млн барелів на добу).

Показати ще новини
Радіо НВ
X