Саудівська Аравія через дешеву нафту вперше візьме міжнародний кредит - FT

2 лютого 2016, 15:58
509
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Падіння цін на нафту змушує Саудівську Аравію взяти міжнародний кредит

Найбільший нафтодобувач в ОПЕК Саудівська Аравія через падіння цін на нафту вирішила піти на різке скорочення державних витрат, а також приготувалася вперше в історії зайняти на міжнародному борговому ринку

Міжнародні банки вже включилися в боротьбу за право стати андеррайтерами угоди, повідомляє РБК з посиланням на Financial Times.

У минулому році влада королівства вперше з 2007 року випустили номіновані в ріалах облігації на внутрішньому ринку — місцеві банки придбали бонди на загальну суму 15 млрд ріалів ($4 млрд). Запозичення на внутрішньому ринку обходяться дешево, але для розширення пулу кредиторів уряд також планує розмістити доларові облігації. На першому етапі країна може випустити доларові бонди обсягом $5 млрд, розповіли FT аналітики двох неназваних банків.

За словами співрозмовників видання, вони не виключають, що емісія буде розділена на кілька траншів, перший з яких навряд чи буде представляти собою довгострокові папери.

На думку кредитних аналітиків, розмір розміщення перших в історії міжнародних облігацій Саудівської Аравії буде залежати від трьох факторів — цін на нафту, волатильності на ринку, а також фінансових резервів королівства.

Крім того, влада Саудівської Аравії також розглядає можливість приватизації найбільшої за обсягом видобутку нафтової компанії в світі Saudi Aramco. В ході IPO корпорація може бути оцінена в $2-3 трлн, вважає аналітик BNP Paribas Ендрю МакФарлан. Таким чином, виручки від продажу навіть 5% акцій компанії вистачить для покриття річного дефіциту країни. Тим не менше про первинне розміщення акцій поки не оголошено і чіткого плану IPO ще немає. Запозичення на зовнішніх боргових ринках вважається питанням більш близької перспективи.

Нагадаємо, 28 січня в ЗМІ з'явилася інформація, що Саудівська Аравія пропонує Росії скоротити видобуток нафти на 5% (трохи більше 0,5 млн барелів на добу).

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Час відповідати

Сьогодні, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного
Мистецтво

Сьогодні, 10:54

article_img
Головні кінопрем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші

Головне

Події

Сьогодні, 12:40

article_img
В Івано-Франківській області в лісі виявили архів УПА
Події

Вчора, 15:30

article_img
У Херсоні на прес-конференції сталася стрілянина, в приміщенні розпорошили газ
Країни

Сьогодні, 11:03

article_img
Сурогатне материнство. Чому британці їдуть по дитину за кордон, в тому числі в Україну