Чоботи всмятку. Путін визнав ризик припинення транзиту російського газу через Україну

15 листопада 2019, 11:15

Путін заявив про готовність працювати з Україною як з транзиту російського газу до Європи, так і з його постачання до України, розкритикувавши при цьому реверс палива і позови Нафтогазу.

Ризик припинення транзиту російського газу через Україну існує, визнав президент РФ Володимир Путін у бесіді з російськими журналістами, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому він висловився проти як фізичного, так і віртуального реверсу газу через Україну: «Я хочу, щоб усім було зрозуміло: неможливий жодний реверс. Газ не може в півтруби текти в одну сторону, а півтруби — в іншу. Нісенітниця це, розумієте? Чоботи всмятку! Це нереально абсолютно. Ми знаємо, як це технологічно робиться. Заходить (труба з боку України до Європи, — ред.), потім лупінг такий, обхідну трубу там зробили — і назад його качають. Або прямо качають. Технологічно як вибудувана труба, — це ж радянська труба? Вона йде транзитна, а від неї відгалуження на всю територію України. Там зараховують, а потім перераховують, що начебто це з Європи прийшло. Це нісенітниця просто. Ми це прекрасно розуміємо. Ми просто не галасуємо з цього приводу, щоб вже не загострювати ситуацію», — сказав Путін.

Він також заявив про готовність працювати з Україною як з транзиту російського газу до Європи, так і з його постачання до України. «Ми навіть говорили, що, якщо ми безпосередньо будемо поставляти, ми готові знизити ціну до 20 і навіть до 25%», — сказав він.

Путін нагадав про новий позов Нафтогазу України, який, на його думку, здатен лише загострити ситуацію, і про складний процес виділення газотранспортної складової з Нафтогазу.

«Що ми зараз бачимо, що відбувається в реаліях? Знову Нафтогаз пред’явив черговий позов у суді… Просто загострюють ситуацію. Навіщо? Ми ж говоримо, ми готові (причому при супроводі Єврокомісії) досягти будь-яких угод. Україна хоче за українськими законами це відрегулювати — будь ласка, ми готові. Україна хоче відрегулювати за європейськими законами — вона взяла на себе зобов’язання ухвалити європейське законодавство — ми готові. І в Єврокомісії про це сказали. Я сказав це своїм колегам у Франції і в Німеччині. Якщо Україна встигне іплементувати у себе законодавство європейських країн (там пов’язане з розділом видобувних і транзитний компаній) — зможуть вони це зробити в період часу, що залишився? Вони взяли на себе зобов’язання перед Європою (не перед нами) — нехай роблять. Ми готові і до цього», — заявив Путін.

«Але не все від нас залежить. Тому ризик припинення транзиту існує, напевно, з урахуванням тих обставин, про які я сказав», — підсумував він.

Як повідомлялося, 28 жовтня в Брюсселі пройшли тристоронні переговори щодо транзиту російського газу до ЄС територією України після закінчення діючого контракту на транзит (31 грудня 2019 року). Фактично, вони закінчилися нічим.

Згодом глава Газпрому Олексій Міллер назвав вимоги російської сторони щодо відновлення транзиту.

Глава Нафтогазу Андрій Коболєв, в свою чергу, пояснив, чому вимоги Газпрому необґрунтовані і неприйнятні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X