САП закрила справу про хабар Коломойського для Кучми в розмірі $110 млн за контроль над Укрнафтою

4 березня 2019, 16:10

Прокурор САП закрив кримінальне провадження про хабар екс-президенту України Леоніду Кучмі і його зятю Віктору Пінчуку від бізнесмена Ігоря Коломойського за контроль над Укрнафтою.

Про це в Генпрокуратурі повідомили виданню "Наші гроші" у відповідь на запит.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу 2 серпня 2018 року через відсутність складу кримінального злочину.

Відео дня

Нагадаємо, 4 березня 2015 року Коломойський заявив на засіданні спецкомісії Верховної Ради з питань приватизації, що з 2003 року щомісяця надавав $5 млн (всього - $110 млн) в якості хабара на вимогу тодішнього президента Кучми і його зятя Пінчука за право керувати Укрнафтою.

"Все надано до англійського суду... Ці рахунки ідентифіковані як рахунки Пінчука і Кучми", - сказав тоді Коломойський.

Після цього комісія Ради звернулася в Генпрокуратуру з вимогою відкрити кримінальне провадження за даним фактом. Правоохоронці відкрили справу 18 березня того ж року.

Згідно з судовими матеріалами, адвокат Коломойського надав слідству копію угоди про співпрацю в отриманні оперативного контролю над Укрнафтою від 25 січня 2003 року. Як пишуть "Наші гроші", згідно з документом, неперсоніфіковані особи домовилися про здійснення контролю над компанією, в тому числі про зміну голови правління. 30 січня 2003 року ним став Ігор Палиця. Після призначення він змінив склад правління, призначив нових заступників голови та головного бухгалтера.

НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснювала група Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Показати ще новини
Радіо NV
X