Санкції США в дії: російський фондовий ринок обвалився, курс рубля падає

9 квітня 2018, 13:48

У понеділок, 9 квітня, російський фондовий ринок обвалився після введення санкцій Мінфіном США. Індекс Мосбіржі (колишня ММВБ) опустився на 9%, індекс РТС - на 10,7%.

Про це повідомляє РБК.

Лідерами падіння є Русал (-26,7%), Полюс (-8,8%), Норільський нікель (-10%), Распадская (-7,2%), Мечел (-10%), En + (-17, 7%), ВТБ (-6,7%), Сбербанк (-6,8%), АЛРОСА (-7%).

Папери Rusal почали торги на Московській біржі сильним падінням: їх вартість в моменті досягала мінімуму в 15,04 руб. за акцію, що на 46% менше закриття торгів в п'ятницю, 6 квітня. У зв'язку з цим Московська біржа призупинила торги акціями, оголосивши дискретний аукціон по паперах Rusal в зв'язку з падінням вартості акцій більш ніж на 20% протягом десяти хвилин.

Відео дня

Раніше компанія Rusal, що належить російському олігархові Олегу Дерипасці (потрапив під санкції США), розмістила на Гонконгській фондовій біржі повідомлення, з якого випливає, що компанія може оголосити технічний дефолт.

Кремль назвав нові санкції США "кричущим нехтуванням всього і вся"

Крім того, інформує РБК, курс євро на Московській біржі вперше з 16 вересня 2016 роки піднявся вище позначки 73 руб. На піку вартість єдиної європейської валюти досягла позначки 73,2856 руб., що на 1,84 руб. вище за рівень закриття торгів п'ятниці, 6 квітня.

Курс долара на Московській біржі вперше в 2018 році піднявся вище 59 руб. На піку вартість долара досягла позначки 59,7259 руб., що 1,56 руб. вище за рівень закриття попередніх торгів. В останній раз дорожче долар коштував в середині листопада 2017 року.

Нагадаємо, 6 квітня США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників, і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.

Глава Мінфіну Стівен Мнучін пояснив введення нових санкцій тим, що російські олігархи і еліти отримують вигоду від діяльності влади РФ, яка веде підривну і деструктивну політику по всьому світу, в тому числі, продовжує окуповувати Крим і провокує насильство на сході України.

У Росії немає олігархів. Кремль прокоментував дані про нові санкції проти російських олігархів

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X