Санкції Росії проти України виявилися неповноцінними – Інтерфакс

14 листопада 2018, 09:25

Санкції Росії щодо України, прийняті на початку листопада, не вводять прямої заборони на постачання товарів від компаній, що підпали під санкції.

Про це російському агентству Інтерфакс розповіло джерело в фінансово-економічному блоці уряду.

"Постанова уряду від 1 листопада стосується тільки фінансових взаємин і не вводить заборони на торгові угоди із залученням третіх сторін", - заявив співрозмовник.

Відео дня

Таким чином, фізичні поставки в Росію продукції, виробленої компаніями, що підпали під санкції, можуть здійснюватися і зараз, якщо сторони використовують модель розрахунків, що не порушує режим обмежень. Для того щоб товари від санкційних українських юридичних осіб почали гальмувати на митниці, необхідний окремий документ.

Нагадаємо, що 1 листопада прем'єр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову про введення спеціальних економічних заходів у відношенні до фізичних і юридичних осіб України. Санкції поширюються на 322 фізичних особи та 68 юридичних осіб.

Вони передбачають заморожування безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна цих осіб на території РФ, а також заборону на виведення капіталу за межі Росії.

Санкції поширюються, зокрема, на суддів Конституційного суду України, депутатів Верховної ради 8-го скликання, великих українських підприємців, чиновників адміністрації президента України, керівників виконавчої влади України та великих українських компаній. Юридичні особи, які підпадають під санкції, контролюються найбільшими бізнесменами України.

Як наголошувалося в супровідному листі до постанови, уряд РФ залишає за собою право відміни введених заходів "у разі скасування Україною обмежувальних заходів, введених відносно російських громадян і юридичних осіб".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X