Заборона на імпорт в ЄС російської деревини коштуватиме їй $6 млрд на рік

15 квітня 2022, 15:12
ЄС заборонив імпорт російської деревини після звірств російських окупантів у Бучі (Фото:Pexels / Pixabay)

ЄС заборонив імпорт російської деревини після звірств російських окупантів у Бучі (Фото:Pexels / Pixabay)

Євросоюз у рамках п’ятого пакету санкцій проти Росії заборонив імпорт продукції російського лісопромислового сектору на $6 млрд на рік.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це повідомляє Коммерсантъ із посиланням на дані російської організації Рослісінфорг.

За її інформацією, на країни, які Росія вважає «недружніми», минулого року припало 45,8% від загального обсягу експорту лісопродукції, 75% з яких було поставлено до країн Європи.

Відео дня

Загалом постачання продукції російського лісопромислового комплексу за кордон у 2021 році перевищило $17,5 млрд.

Близько 9% поставок припало на Америку, яка поки що не ввела аналогічну заборону, але підготувала її. У 2021 році російські компанії експортували на цей ринок товарів на $1,6 млрд.

Слухайте подкаст на цю тему

В агентстві WhatWood вважають, що заборона ЄС на постачання торкнулася продукції ЛПК як мінімум на $3,8 млрд у грошовому вираженні та 15,3 млн тонн у натуральному вираженні на базі показників 2021 року. Найбільші покупці російської лісової продукції, що потрапила під обмеження, в ЄС — Фінляндія, Німеччина, Естонія та Нідерланди.

Європейський союз 8 квітня затвердив п’ятий пакет санкцій проти Росії, який передбачає, зокрема, поступову відмову від імпорту російського вугілля. Також ЄС розширив імпортні обмеження, заборонивши імпорт цементу, гумових виробів, деревини та іншого.

Показати ще новини
Радіо NV
X