«Допоможуть тільки жорсткі рішення». Зволікання с новими санкціями проти РФ знищує весь ефект від уже запроваджених — Пишний

3 червня, 11:32
Андрій Пишний (Фото:НВ)

Андрій Пишний (Фото:НВ)

Незважаючи на безпрецедентний рівень санкційного тиску на країну-агресора, реальний ефект від санкцій не такий, як можна було сподіватись.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це у коментарі НВ заявив Андрій Пишний, член групи Єрмака-Макфола з питань санкцій щодо Росії.

За його словами, одна з причин цього — надмірна тривалість процесу погодження і прийняття санкційних пакетів.

Відео дня

«Так, про потребу відмови від російських нафти і газу, заявили ще у березні. Після чого два місяці ми спостерігали, як риторика підміняла рішення, навіть із урахуванням всіх складнощів й Угорщин. І лише зараз, два місяці потому, ЄС досяг домовленості про це, причому з виключеннями і відтермінуваннями, що звісно слід вітати. Але не встигли висохти чорнила, як ми почули вислови, що „треба взяти паузу з новими санкціями“, що так само є неприйнятним і нерозумним», — розповів Пишний.

Він наголошує, що зволікання з нарощуванням санкційного тиску в ситуації коли фінансовий потік нафтогазових грошей в Росію зберігається, девальвує ефект попередніх санкційних рішень.

«Росія ні на хвилину не припиняє шукати обхідні шляхи та адаптуватися до санкцій. Газпромбанк, який продовжує бути поза санкційним периметром, фактично перетворився на „Банк Росії“, який акумулює фінансові ресурси війни та вочевидь став знаряддям агресії, яким Кремль атакує санкційну коаліцію своєю вимогою оплати в рублях. Нафту перевозять у 1000 і 1 спосіб. Олігархи переписують активи на коханок і челядь і принагідно докуповують нові», — поясняє експерт.

Саме тому, за словами Пишного, група Єрмака-Макфола обговорила і підготувала публічне звернення.

У цьому зверненні зауважується, що болісні рішення про відмову від російських газу і нафти слід приймати якнайраніше і якнайповніше — бо це є економічно легшим, як не дивно.

«Так само і фінансові санкції, де слід негайно включити Газпромбанк та найбільші банки Росіі, з індивідуальними санкціями. Група також зауважує, що тільки такі жорсткі рішення є співмірними рівню російської агресії, а також ставленню росіян як „партнерів“ з їхніми ультимативними вимогами про оплату в рублях і відключення газу як покарання. Росія, демонструючи свою природу держави-терориста, шантажує світ не лише енергетичною, але й продовольчою кризою, яку спровокувала війна проти України», — сказав Пишний.

Він наголосив, що ця заява відображає позиції багатьох незалежних міжнародних експертів, членів групи.

«Ми закликаємо до солідарності та рішучості, до усвідомлення неминучості посилення санкційного тиску, а не лише до гучної риторики. Імплементація амбіційних Версальських декларацій ЄС про необхідність позбутися енергетичної залежності від Росії - це, в першу чергу, складні і амбіційні рішення лідерів ЄС заради безпеки в Європі та тепер також і усього світі. Не варто зупинятися в санкційному тиску, тільки так можна змусити Кремль завершити війну проти України», — підсумував експерт.

Показати ще новини
Радіо НВ
X