США запровадять санкції проти російського судна, яке будує Північний потік-2 — ЗМІ

18 січня 2021, 21:26

США попередили Німеччину та інших європейських партнерів про те, що запровадять санкції проти російського судна Фортуна, яке бере участь у будівництві Північного потоку-2, — про це пише німецька газета Handelsblatt.

За інформацією газети, санкції набудуть чинності 19 січня, їх запроваджують в рамках закону Про протистояння противникам Америки за допомогою санкцій, який ухвалили в США 2017 року. Обмеження також торкнуться власника судна, компанії КВТ-Рус.

Відео дня

«Ми продовжимо робити всі необхідні кроки, щоб не допустити Північного потоку-2», - сказав представник посольства США.

У Вашингтоні розраховують, що Німеччина перегляне свою позицію щодо Північного потоку-2, який «ставить під загрозу життєво важливі інтереси нацбезпеки європейських партнерів і США».

За даними агентства Bloomberg, швейцарська страхова компанія Zurich Insurance вирішила відмовитися від участі у будівництві Північного потоку-2 через ризик потрапити під американські санкції.

В кінці грудня 2020 року Данське агентство з мореплавання повідомляло, що судно Фортуна може з 15 січня почати роботи в данській виключній економічній зоні. Йдеться про укладання газопроводу від точки навпроти південного краю острова Борнхольм до кордону датських і німецьких виключних економічних зон.

За інформацією Bloomberg, у Nord Stream 2 AG планують відновити укладання труб у другій половині січня. Завершити будівництво однієї з двох гілок газопроводу Північний потік-2 компанія збирається в першій половині 2021 року.

З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів судів-трубоукладачів Північного потоку-2, через які швейцарсько-нідерландська компанія Allseas припинила підводне укладання труб. Роботи з будівництва газопроводу не велися приблизно рік.

З 1 січня 2021 року набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X