Розмитнення євроблях. Южаніна планує обмежити права митників коригувати вартість авто

12 грудня 2018, 16:13

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна повідомила, що комітет спільно з фахівцями Міністерства фінансів підготували зміни до Тимчасового порядку митного оформлення транспортних засобів. Ці зміни обмежують права митних органів коригувати вартість транспортних засобів, які вони оформлюють.

"Втручання в методику визначення митної вартості транспортних засобів спричинило створення величезних черг на митницях і створило перепони для власників авто з іноземною реєстрацією для розмитнення своїх авто якомога скоріше у пільговий період", - зазначила Южаніна на своїй сторінці у Facebook.

Відео дня

За її словами, коли вказані зміни будуть прийняті, митна вартість авто коригуватися не буде, якщо особа, яка здійснює його митне оформлення надасть офіційні документи, які підтверджують заявлену вартість транспортного засобу. Такими документами можуть бути банківські платіжні документи або договір купівлі-продажу, або копії митних декларацій країни відправлення.

Якщо такі документи не будуть надані, митники матимуть право перевірити заявлену вартість. Ця перевірка буде базуватися на інформації про вартість аналогічного транспортного засобу у країні останньої реєстрації авто.

Якщо заявлена вартість є вищою за нижню межу діапазону вартості аналогічного транспортного засобу без ПДВ, вона не коригуватиметься. Якщо вона нижча, то митна вартість авто встановлюватиметься не вище рівня нижньої межі такого діапазону.

"Це моє останнє втручання в процес виконання законодавчих норм, – далі лише викриття осіб та їхніх протиправних дій", - додала Южаніна.

Нагадаємо, що 8 листопада Верховна Рада України прийняла в другому читанні два законопроекти про автомобілі на єврономерах. Вони, зокрема, зменшують акциз на розмитнення легкових автомобілів і посилюють відповідальність за порушення митних правил, зокрема, для осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Нові штрафи почнуть діяти після 180 днів з дня набуття законами чинності 25 листопада 2018 року.

10 грудня Южаніна заявила, що Державна фіскальна служба блокує митне оформлення транспортних засобів на єврономерах практично на всіх пропускних пунктах.

"Причина - вигадана ним (в.о. заступника голови ДФС Віктором Кривицьким - ред.) нова система перевірки митної вартості на рівні центрального апарату Державної фіскальної служби без фізичної присутності самого авто", - зазначила вона.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X