Розенко розповів, як можливе зростання цін на газ вплине на субсидії

27 серпня 2018, 14:11

Підвищення цін на газ для населення не вплине на розмір платежів за комунальні послуги для одержувачів субсидій.

Про це розповів віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, передає прес-служба Кабміну.

"Ймовірний перерахунок ціни на газ на одержувачів субсидій ніяк не відіб'ється, тому що вони платять і будуть платити фіксовану суму. Ті люди, які будуть відчувати, що вони не в змозі самостійно повністю сплачувати за житлово-комунальні послуги або газ, повинні звернутися в управління соцзахисту і оформити субсидію", - сказав Розенко.

Відео дня

Також він наголосив, що будь-яке рішення щодо зміни ціни на газ має прийматися після внесення змін до нової системи субсидій.

"Ці зміни, які відбулися у системі субсидій, мають бути відкориговані. Лише після виправлення ситуації у системі субсидій, коли будуть зняті ті проблеми, які турбують сьогодні громадян, можна розглядати питання про зміну ціни на газ. Є відповідні доручення і урядового комітету, який я очолюю, і прем’єр-міністра, і я сподіваюся, що найближчим часом Мінсоцполітики виконає їх і до системи субсидій будуть внесені необхідні корективи", - підкреслив він.

Нагадаємо, що Україна перебуває в складному переговорному процесі із МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, в зв'язку зі зростаннямцін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонований Україні варіант компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

26 липня Кабмін вкотре відклав підвищення цін на газ для населення.

23 серпня Гройсман натякнув на швидке підвищення цін на газ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X