Роздрібна еволюція, глибока річка і щасливі селяни – головні агроновини за тиждень

23 жовтня 2016, 12:30
Гіпермаркети навчаться виробляти продукти, а держава не шкодуватиме грошей на фермерів

1

Великий мережевий роздріб займеться локальним виробництвом

Метро Кеш енд Кері Україна заявила про намір інвестувати в місцеве виробництво м'ясної і молочної продукції. Мова йде як про придбання бізнесу, так і довгостроковій оренді локальних компаній, які будуть виробляти товари виключно для Метро. На тлі інфляції та зростання цін українці змушені заощаджувати. Тоді як роздріб бореться за клієнтів, наповнюючи полиці більш доступними товарами.

Відео дня

Метро, судячи з усього, купівлею згаданих підприємств, зможе закрити два питання. З одного боку, диверсифікує свої поставки і підніме свою маржинальність в цій ніші. З іншого ціни на цю ж саму продукцію виявляться стабільніше, оскільки будуть менше схильні до курсових коливань.

2 Аграріям залишать пільги і подвоять фіндопомогу

У бюджеті 2017 року передбачили збереження спеціального режиму ПДВ для аграріїв. Допомога буде надана тваринництву, окремим галузям садівництва і виноградарства, тоді як викриті в цьому році у недобросовісних операціях з торгівлі зерном трейдери, можуть залишитися і зовсім без неї.

Крім того, в тому ж бюджеті передбачили збільшення дотацій вдвічі у порівнянні з початковим планом до 10 млрд грн. Грошова підтримка торкнеться малих і середніх фермерів, які обробляють до 500 га землі. Відведене фінансування може допомогти фокусуватися на вирощуванні широкого спектру агрокультур.

3Вільна земля

В Україні за пів року обіцяють розробити дорожню карту земельної реформи. Номінально це повинно допомогти впровадженню вільного ринку землі. У той же час для відкриття ринку необхідно підготувати нормативну базу, прийняти ряд додаткових законів, на що має бути політична воля.

Втім, навряд чи з цим рішенням будуть поспішати, адже зовсім недавно був продовжений мораторій на продаж землі. Як відомо, ситуація стопориться через лобі в особі великих компаній, земельний банк яких може неабияк порідшати після запуску ринку землі.

4

ПУМБ став власником Чугуївського МЭЗа

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав Першому українському міжнародному банку (ПУБМ) права вимоги за кредитом банку Форум, заставою за яким був Чугуївський олійно-екстракційний завод. ПУМБ таким чином зміг консолідувати в заставу цілісний майновий комплекс підприємства і стати єдиним власником заводу. Ціна питання майже 160 млн грн, хоча ще пів року тому вартість була на 100 млн грн вище. Тепер у банку є вибір або заробити на перепродажі цього активу, або передати підприємство спорідненій групі СКМ, яка розвиває агрохолдинг HarvEast і може доповнити свій агробізнес ще й маслопереробними потужностями.

5 Нідерланди допоможуть землеробам відновити судноплавство на Дніпрі

Річка обміліла і зараз, щоб нормально ходили кораблі потрібно проводити днопоглиблювальні роботи, а також мати універсальні судна для доставки продукції по річці до моря. Досі розвитком Дніпра як транспортної артерії займалася українська агрокомпанія Нібулон. Зараз же до цього питання підключилось посольство Нідерландів в Україні.

Якщо все це матеріалізується в якісь реальні дії, то це допоможе розвантажити залізничні й автомобільні дороги, особливо в пікові періоди збору врожаю, коли не вистачає сухопутного транспорту. Не виключено, що прецедент може стати відправною точкою для інших західних країн до розвитку річкового судноплавства в Україні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X