Близький до Путіна олігарх Ротенберг визнав, що йому належить п’ять санаторіїв в окупованому Криму

12 квітня 2021, 17:11

Представник Аркадія Ротенберга повідомив, що йому належить п’ять готельних комплексів в окупованому Криму. За даними російських ЗМІ, олігарх став власником 10 санаторіїв і баз відпочинку, а це 80 га землі на узбережжі.

Російський бізнесмен Аркадій Ротенберг, який відомий зв'язками з президентом РФ Володимиром Путіним, більше двох років володіє п'ятьма готельними комплексами в окупованому Росією Криму, повідомив РБК представник бізнесмена.

Відео дня

За його словами, Ротенберг вже другий рік є бенефіціаром санаторіїв на південному березі окупованого півострова і зараз «має відношення» до санаторіїв Ай-Петрі, Місхор, Дюльбер, Перлина і готелю Дача Рахманінов.

Всі санаторії, крім Перлини, яка зараз не працює, об'єднані в мережу Курорти Криму. Представник наближеного до Путіна бізнесмена стверджує, що він став бенефіціаром об'єктів в кінці 2019 року. У вересні 2019-го представник бізнесмена заперечував зв'язок з санаторіями в Криму, зазначає РБК. Представник бізнесмена зазначив, що в той час переговори про умови входження в проєкт ще не завершилися.

Санаторії Ай-Петрі, Місхор і Дюльбер були "націоналізовані" після окупації Криму і влітку 2018 року продані за 1,5 млрд рублів. У лот разом із санаторієм Дюльбер увійшли також земля санаторію Морський прибій і ділянка з будівлею дачі Місхор, в якій був відкритий готель Дача Рахманінов. Будівлі санаторію Перлина, розташованого біля замку Ластівчине гніздо, в листопаді 2018 року продали за 529 млн рублів.

У лютому 2021 року російське видання Проект опублікувало розслідування про те, що структури Ротенберга стали найбільшим власником об'єктів дозвілля та відпочинку на узбережжі окупованого Криму. За даними журналістів, Ротенберг отримав 10 санаторіїв і баз відпочинку (близько 80 га землі на узбережжі). Його компаніям належать 178 земельних ділянок площею 83 га і 761 будівля та приміщення загальною площею 282,5 тис. кв. м. Тільки кадастрова вартість нерухомості становить понад 5,5 млрд рублів.

У січні 2021 року Ротенберг заявив, що палац в Геленджику з розслідування команди опозиціонера Олексія Навального про майно голови Кремля Володимира Путіна, належить йому.

Показати ще новини
Радіо NV
X