Російським компаніям і банкам дозволили засекретити 18 видів даних через санкції

11 квітня 2019, 14:35

Уряд РФ намагається вивести з-під загрози застосування санкцій контрагентів і партнерів компаній, які вже потрапили під санкції

Уряд Росії визначив перелік інформації, яку емітенти (компанії і банки, що випускають цінні папери) можуть не публікувати, побоюючись західних санкцій. Відповідна постанова від 4 квітня є в розпорядженні РБК, її справжність підтвердив співрозмовник в апараті уряду.

Відео дня

В обгрунтуванні нової постанови зазначено, що в умовах західних обмежень нові правила дозволять компаніям оперативно реагувати на розширення санкційних списків і вивести з-під удару своїх контрагентів (партнерів), які потрапили під санкції. Це пов'язано із загрозою "вторинних санкцій": з моменту прийняття в 2017 році американського закону CAATSA компанії з третіх країн, які співпрацюють з особами під санкціями, самі можуть потрапити під американські обмеження.

Перелік інформації, яку емітенти мають право не розкривати або розкривати в обмеженому обсязі, складається з 18 пунктів. У їх число, зокрема, входить:

- інформація про керівництво компанії;

- про угоди, укладені компанією;

- про структуру володіння (холдинги, дочірні і материнські товариства);

- про акціонерів (міноритарні та мажоритарні);

- про партнерів компанії по господарської діяльності;

- про фінансові вкладення компанії;

- про прийнятих компанією ризиків і їх оцінці;

- про корпоративні суперечки;

- про контрагентів фірми, включаючи їх географічну та галузеву структуру.

Кредитні організації (банки та небанківські кредитні організації) мають право також не розкривати відомості:

- про операції в іноземній валюті;

- про розподіл коштів на рахунках в залежності від типу клієнтів;

- про сегменти своєї діяльності (наприклад, роздріб, корпоративні послуги, інвестиційні послуги і так далі).

Уряд дозволяє компанії або банку не публікувати вищевказані дані, якщо:

- вони розкривають інформацію про особу під санкціями, яка може сприяти введенню західних обмежень проти самого емітента або інших осіб;

- компанія сама перебуває під санкціями;

- якщо емітент - банк, що працює з держоборонзамовленням (в першу чергу це Промсвязьбанк, на базі якого уряд створив спецбанк для роботи з оборонним сектором, а також інші кредитні організації, що мають статус уповноважених. Їх список засекречений з осені 2017 року, про продовження роботи з "оборонкою", зокрема, заявляв Новікомбанк);

- публікація інформації розкриває деталі угоди, пов'язаної з оборонним замовленням або військово-технічним співробітництвом;

- інформація стосується співробітника компанії, що знаходиться під санкціями, або банку, що обслуговує ОПК.

Вже зараз з сайту російського Центробанку зникла інформація про те, хто контролює Єврофінанс Моснарбанк (в березні потрапив під санкції США за підтримку венесуельської влади). З сайту регулятора також прибрали згадку про участь в акціонерному капіталі двох банків Віктора Вексельберга, який потрапив під санкції США. Банк Союз перестав розкривати інформацію про акціонерів (міноритарний пакет належить мільярдерові Олегу Дерипасці, який потрапив під санкції).

На сайті Інгосстраха, співвласником якого є Дерипаска, недоступна інформація про акціонерів. Група ГАЗ, яка потрапила під американські санкції з лютого 2019 року, відмовляється розкривати фінансову звітність.

Банки ВБРР і Новікомбанк не розкривають схему контролюючих осіб. Кримський банк РНКБ (знаходиться під санкціями) перестав розкривати в своїх фінансових звітах з середини 2018 року відомості про банківські рахунки, позикові кошти, кредиторську заборгованість, склад директорів "відповідно до акту уряду".

Раніше повідомлялося, що США ввели санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X