Россільгоспнагляд виступив з ініціативою знищувати заборонену їжу з Туреччини

30 грудня 2015, 21:06
Россільгоспнагляд запропонував знищувати турецькі продукти, які заборонено завозити до РФ з 1 січня 2016 року

Про це повідомляється на сайті Россільгоспнагляду.

У повідомленні сказано, що Федеральна служба РФ з ветеринарного і фітосанітарного нагляду направила відповідну пропозицію до Міністерства сільського господарства Росії.

Відео дня

Россільгоспнагляд пропонує ініціювати внесення відповідних змін до переліку товарів, заборонених до завезення в Російську Федерацію, додавши Туреччину у список країн, продукти, з яких заборонено завозити до РФ.

На даний момент у списку країн, частину продукції яких заборонено завозити до Росії перебувають Сполучені Штати Америки, країни Європейського союзу, Канада, Австралія, Королівство Норвегія, Україна, Республіка Албанія, Чорногорія, Республіка Ісландія і Князівство Ліхтенштейн.

Нагадаємо, 28 листопада президент РФ Володимир Путін підписав указ про введення санкцій проти Туреччини

Путін доручив призупинити безвізовий режим із Туреччиною від початку 2016 року. Також він заборонив роботодавцям наймати турецьких громадян, розпорядився обмежити завезення турецьких товарів і заборонив діяльність організацій під юрисдикцією Туреччини в Росії.

28 грудня російський віце-прем'єр Аркадій Дворкович, заявив, що Росія має намір розширити санкції проти Туреччини, які були введені після інциденту зі збитим військовим літаком РФ Су-24 в районі сирійського кордону.

У свою чергу, в уряді Туреччини повідомили про готовність відповісти на санкції Росії в разі відсутності змін політики Кремля.

Повідомлялося також, що в Росії з 6 серпня по 28 грудня знищили 1,762 тис. тонн санкційної продукції.


Відносини Росії і Туреччини почали охолоджуватися після того, як турецькі ВПС збили російський військовий літак Су-24 на кордоні із Сирією.

Росія зажадала від Туреччини компенсацію за збитки від катастрофи Су-24 і ввела проти Анкари низку санкцій.

Прем'єр Туреччини відкинув вимогу РФ і прокоментував можливість санкцій у відповідь. У свою чергу, президент Ердоган заявив, що "всі повинні поважати право Туреччини на захист її кордонів".


Згідно з указом президента Росії Володимира Путіна Про окремі спеціальні економічні заходи, що застосовуються в цілях забезпечення безпеки РФ, санкційну продукцію в РФ знищують з 6 серпня.

8 серпня повідомлялося, що соціологічний центр ЦИМЭС провів дослідження щодо ставлення росіян до факту знищення санкційних продуктів.

Опитування показало, що 46% жителів Росії ставляться до утилізації продуктів скоріше негативно і не розуміють, навіщо знищувати продукти, коли в РФ стільки малозабезпечених громадян, а також соціальних установ, у яких не забезпечуються норми харчування.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X