Росія перестала постачати нафту в Білорусь через відсутність контрактів

3 січня 2020, 13:47

Росія з 1 січня зупинила поставки нафти в Білорусь, пише Інтерфакс.

Білоруські нафтопереробні заводи - ВАТ Нафтан (Новополоцьк, Вітебська область) і Мозирський НПЗ (Гомельська область) продовжують роботу на накопичених в кінці грудня залишках сировини.

Відео дня

«Ми працюємо зі зниженим завантаженням на залишках сировини, які були накопичені в грудні. Контракти на поставку нафти як і раніше не укладені, поставки відсутні з 1 січня», - повідомив агентству Інтерфакс-Захід представник одного з НПЗ.

На підприємствах відзначають, що поточні запаси нафти дозволять зберегти завантаження НПЗ на технологічно прийнятному рівні до середини січня.

У концерні Белнефтехим також підтвердив припинення поставок нафти з Росії на білоруські НПЗ з 1 січня в умовах відсутності контрактів.

«Поставки нафти з Росії зупинилися, зараз йде активна робота з укладання контрактів на січень», - сказав агентству Інтерфакс-Захід представник прес-служби концерну.

Офіційний представник російської Транснефти Ігор Дьомін повідомив в коментарі агентству ТАСС, що відсутність поставок пов'язана з тим, що російські нафтові компанії не подали заявки на прокачування сировини.

«При цьому транзит через Білорусь йде в повному обсязі», - додав він.

За даними джерела ТАСС, близького до білоруських НПЗ, в Білорусі є близько півмільйона тонн нафти запасів. Цього може вистачити на роботу протягом 20 днів.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка сказав в коментарі Інтерфакс-Україна, що зупинка поставок нафти з РФ до Білорусі на ситуацію в Україні найближчим часом ніяк не вплине.

«Ми постійно моніторимо ситуацію і працюємо над спільним планом дій щодо усунення будь-якого негативного впливу, який стосується товарообігу нафти і нафтопродуктів з РФ (прямого і опосередкованого)», - сказав Качка.

Нагадаємо, Білорусь напередодні Нового року не змогла домовитися з російськими нафтовими компаніями про умови поставок нафти з 1 січня 2020 року. Президент Білорусі Олександр Лукашенко 31 грудня розпорядився в найближчі дні розпочати імпорт нафти від альтернативних постачальників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X