Росія зняла заборону на експорт бітуму і мастил в Україну

13 жовтня 2020, 15:21

Уряд РФ розширив перелік нафтопродуктів, які дозволено експортувати в Україну.

Про це йдеться в постанові російського уряду від 8 жовтня, яка опублікована на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Вилучення із заборони на експорт нафтопродуктів в Україну торкнулися мастил, нафтового бітуму, бітумних сумішей на основі природного асфальту або природного бітуму та інших залишків від переробки нафти й нафтопродуктів, одержаних із бітумінозних порід. Ці види нафтопродуктів було включено до переліку товарів, вивезення яких дозволено на підставі дозволів, які видає Мінекономрозвитку.

Відео дня

Нагадаємо, що у середині квітня 2019 року прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову, яка розширює заборону на імпорт низки товарів з України і впроваджує заборону на експорт нафти й нафтопродуктів в Україну, а також обмежує експорт вугілля. При цьому постанова визначає перелік товарів, які з 1 червня поточного року можна вивозити в Україну тільки на підставі окремих дозволів (їх видає Мінекономрозвитку). У цю категорію включено окремі види нафтопродуктів, а також вугілля.

Профільне інтернет-видання enkorr зазначає, що на Росію припадає основний обсяг імпорту базових мастио в Україну (не виробляються в Україні). На російський бітум в 2018 році довелося майже 20%, або 122 тис. тонн українського ринку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X